EPA-EFE/PETER POWELL
Slavlje fudbalera Sitija

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu madridski Real 4:3 u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Siti je poveo već u 2. minutu. Rijad Marez je prihvatio loptu na desnoj strani, zalomio ka sredini, a onda centrirao pred gol Reala. Kevin De Brujne je utrčao iz drugog plana i glavom smestio loptu u gol. U 11. minutu već je bilo 2:0 za domaći tim. De Brujne je proigrao Gabrijela Žuzusa, a Brazilac je nekako smestio loptu u mrežu. Na 2:1 smanjio je Benzema u 33. minutu. Mendi je centrirao, a Benzema glavom zatresao mrežu. Ovim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Fernandinjo je centrirao, Foden sam pred golom glavom smešta loptu u mrežu i3:1 za Siti u 53. minutu. Samo dva minuta kasnije novi gol za Real. Vinisijus je umakao odbrani Sitija, istrčao čitavih 30 metara, a onda savladao Edersona i smanjio na 3:2.

U 74. minutu Siti ponovo ima dva gola prednosti. Ovog puta u strelce upisao se Bernardo Silva. Konačan rezultat postavio je Benzema u 82. minutu iz penala.

Revanš meč biće odigran za osam dana u Madridu.

U drugom polufinalu, u sredu će na Enfildu igrati Liverpul i Viljareal.