Vesti
Utešni gol - Radovan Pavićević (Bonirig)

Samo što su poleteli, Beli orlovi su brzo prizemljeni. Posle dve uzastopne pobede srpski klub iz Boniriga poražen je na gostovanju od ekipe Spirita sa ubedljivih 3:1 (2:0).

Mrežu Orlova je u 38. minutu iz penala načeo Džefri Lino, koji je za tim iz Boniriga bio koban i prošle sezone. Isti igrač prethodno je uzdrmao i prečku gola našeg tima.
Imao je i Bonirig šanse preko Pitersona i Iva, ali je pred sam kraj poluvremena domaćin udvostručio prednost, kada su Lino i strelac gola Konestabo izigrali odbranu Orlova.
Sve je bilo rešeno u 48. minutu kada su opet ista dvojica igrača Spirita izradila akciju za 3:0.

Do kraja je Bonirig imao inicijativu i pritiskao rivala, ali je samo uspeo da ublaži poraz golom Radovana Pavićevića u 65. minutu.

Snažni centarfor je ulaskom u igru uspeo da pokrene svoj tim, ali nedovoljno i prekasno da bi se ugrozila sigurna prednost Spirita.

U narednom kolu, 16. aprila od 19.00 časova, Beli orlovi na domaćem terenu igraju protiv ekipe Sent Džordž FC.

PRVA LIGA NSW

Rezultati 5. kola: Spirit – Beli orlovi 3:1, Rejders – Mauntis 1:2, Hils – Spartans 2:2, Hakoa – CK Mariners 0:2, St Džordž FC – St Džordž Siti 1:1, Z. Sidnej Vonderers – N. Tajgers 1:2.
1. N. Tajgers 5 4 1 0 15:6 13
2. Vonderers 5 3 0 2 18:8 9
3. CK Mariners 5 2 2 1 7:5 8
4. St. Džordž S. 5 2 2 1 8:7 8
5. Rejders 5 2 1 2 9:7 7
6. Beli orlovi 5 2 1 2 7:6 7
7. NWS Spirit 5 2 1 2 4:5 7
8. Mauntis 5 2 1 2 8:10 7