Košarkaši Srbije pobedili su selekciju Amerike rezulatom 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21).

94: 89
SRBIJA - AMERIKA

Košarkaška reprezentacija Srbije nadigrala je selekciju Amerike u borbi za plasman za peto mesto na Svetskom prvenstvu u Kini. Sad ih očekuje još jedan meč – čekaju pobednika meča Poljska – Češka za peto mesto.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bogdan Bogdanović sa 28 poena, četiri skoka i šest asistencija, Lučić je ubacio 15, Micić deset, dok je Jokić imao 9 i sedam asistencija.

SAD je predvodio Herison Barns sa 22 poena, Kemba Voker sa 18 i Kris Midlton sa 16 poena.

Uskoro opširnije …

Kraj meča!

10. minut – Jokić na 20 sekundi pre kraja postiže dva slobodna bacanja i povećava razliku; Kemba Voker pogodio je trojku posle ofanzivnog skoka Amerike, 91:87.

9. minut – Barns postiže dve trojke za redom

8. minut – Srbija na dva minuta do kraja ima dvocifrenu prednost

6. minut – Odlična blokada Bjelice koji daje loptu Miciću i zakucava za uvećanje prednosti; Kris Midlton pogodio je oba slobodna bacanja, 85:77

5. minut – Bjelica postiže 15. trojku (iz 26 pokušaja), Amerikanci uzvraćaju sa dva poena

3. minut – Lučić ponovo pogađa za tri poena, razlika opet dvocifrena

1. minut – Marjanović uspešno otvara i poslednji segment meča

IV četvrtina

10. minut – Bogdanović a potom i Micić promašuju za tri poena

9. minut – Greši Bjelica, Amerikanci lako dolaze do novih poena

8. minut – Lučić postiže 13. trojku za Srbiju, Vajt postiže dva poena

7. minut – Bogdanović postiže svoj 23 poen – još jedna trojka za njega

5. minut – Mičel postiže dve trojke za redom i smanjuje razliku na samo koš

4. minut – Jokić pravi faul i šalje Barnsa na liniju slobodnih bacanja, uspešan oba puta a na drugoj strani Bogdanović postiže novu trojku

2. minut – Jokić postiže trojku, sudije ipak to dovode u pitanje pa gledaju snimak. Ipak kažu da je nagazio liniju i nema nove trojke za Srbiju

1. minut – Jović postiže prve poene u drugom delu; Lučić postiže trojku ukupno devetu (iz 18 pokušaja), ali Amerika odmah uzvraća; Jokić odlično asistira za Milutinova koji zakucava za nove poene Srbije

III četvrtina

POLUVREME

10. minut – Istopila se prednost Srbije, na predah se odlazi sa četiri poena prednosti

9. minut – Dve trojke za redom prave rivali, topi se prednost Srbije – Amerika pravi seriju 19-4, Jokić postiže 1/2 sa linije slobodnih bacanja

6. minut – Loše postavljena odbrana dovodi do nove trojke za Ameriku, a potom postižu nove poene što navodi selektora Đorđevića na tajm-aut

5. minut – Micić hteo da asistira, pogađa Milutinova u glavu; obe selekcije izašle iz bonusa

4. minut – Voker pogađa preko Bogdanovića, smanjuju razliku. Pogađa i Jović

2. minut – Posle video pregleda, Bjelici dosuđen faul a potom i nesportska – Mejson Plamli pogodio je oba bacanja i Amerika ima loptu sa strane, 34:12. Mičel smanjuje na -20, 34:14. Amerikanci su napravili već tri timske greške

1. minut – Braun lepo otvara drugi segment igre, pogađa o tablu za tri poena i smanjuje razliku

II četvrtina

10. minut – Bjelica zatvara prvih deset minuta još jednom trojkom. Amerika nikad manje poena nije dala na utakmicu

9. minut – Midlton prekida seriju Srbije, postiže dva poena, Micić pogađa drugu trojku

8. minut – Trojku postiže i Jović, Amerika pet minuta nije postigla koš

7. minut – Micić postiže prvu trojku, petu za Srbiju

5. minut – Tri slobodna bacanja za Vladimira Lučića koji sva tri rešava uspešno. Lučić je fauliran od strane Mičela i drugi put staje na liniju za slobodna bacanja i ponovo je dao sva tri. Nova izgubljena lopta Vokera, raspada se igra Amerike

3. minut – Kemba Voker uzvraća trojkom i smanjuje zaostatak, 11:5. Ubrzo Bogdan postiže još jednu trojku

2. minut – Bogdan pravi prvu asistenciju; vodili su Amerikanci a onda je Srbija napravila seriju 8-0, Bogdanović je razigran, dve trojke postiže za redom

1. minut – Prvi napad imala je Srbija, Mičel presekao loptu, Jokić pravi faul a Tarner postiže prve poene

I četvrtina

Dvorana: Donguan

Sudije: Maranjo (Brazil), Jung (Tajvan), Kastiljo (Španija)

Srbija: Simonović, Bogdanović, Bjelica, Lučić, Raduljica, Birčević, Jokić, Milutinov, Micić, Gudurić, Jović, Marjanović. Startnih pet: Jović, Bogdanović, Lučić, Jokić, Milutinov

SAD: Vajt, Mičel, Heris, Smart, Barns, Braun, Tejtum, Plamli, Lopez, Midlton, Voker. Startnih pet: Mičel, Voker, Haris, Barns, Tarner

Izabranici Aleksandra Đorđevića izgubili su od Argentine u četvrtfinalu i sada im preostaje borba za što bolju poziciju na kraju Mundobasketa.

Naši košarkaši izgubili su šansu da se putem ovog prvenstva plasiraju na Olimpijske igre, a poslednja nada je ugašena kada su Francuzi poslali Amerikance na nas.

Mi smo poslednji put sa Amerikancima igrali u finalu Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru. A na prvenstvima sveta je, takođe, poslednji naš susret bio u finalu. Od tog Mundobasket tima iz 2014. u našem trenutnom su Simonović, Jović, Bogdanović, Bjelica, Birčević i Raduljica. U američkom je od branioca trona trenutno prisutan samo Jokićev saigrač Mejson Plamli.