Privatna arhiva
Ficroj Srbija u jednom od napada

Fudbaleri Ficroj siti Srbije nastavili su niz dobrih rezultata. Posle lošeg starta sezone u Prvoj državnoj ligi Viktorije, srpski klub je zabeležio drugu pobedu u poslednja tri meča (uz jedan remi) i to ponovo na gostujućem terenu: Korajo – Srbija 1:2 (1:1).

Junak pobede u Džilongu je kapiten tima Džejms Papadimitriju, koji je najpre u 32. minutu doveo Srbiju u vođstvo, a sedam minuta pre kraja utakmice je svojim drugim pogotkom doneo sva tri boda.

Ovim trijumfom, Ficroj siti je učinio i značajan pomak na tabeli, jer se oslobodio nezahvalne uloge “fenjeraša” u ligi, koju ju predao upravo Koraju koji je posle ovog poraza pao na poslednje mesto.

Zanimljivo da je Srbija obe pobede u prvoj ligi ostvarila u gostima, a da sa domaćeg terena ima samo bod. Na krilima dobrih rezultata u poslednjih 14 dana, predstojeće subote imaju priliku da razbiju maler koji ih prati na mečevima u njihovom novom domu u Ričmondu.
Na noge im dolazi Klifton Hil, a utakmica se igra 15. maja od 19.00 časova na terenu Kevin Bartlet.

Trener Džon Markovski se za utakmicu protiv Koraja odlučio za sastav: Ranković, Bejli, Triantafilopulos, Bazile, M. Jovanović (N. Cicmil 68’), M. Papadimitriju (Markovski 65’), M. Ilić, Pavasović, Lojd, S. Cicmil (Ikerbane 54’), Dž. Papadimitriju.

U predigri su rezerve Koraja iz Džilonga pobedile Ficroj Srbiju sa 6:0 (2:0). Ubedljivom porazu su kumovala dva crvena kartona, u 52. i 56. minutu, pošto je drugi tim Srbije primio četiri gola kada je bio brojčano slabiji. Posle sedam odigranih kola rezervni tim Ficroja je deseti na tabeli sa četiri osvojena boda (pobeda, remi i pet poraza).

Devojke se nisu proslavile

Fudbalerke Ficroj siti Srbije pretrpele su ubedljiv poraz od 10:0 u okviru četvrtog kola Treće ženske lige Viktorije grupa istok, protiv apsolutnog favorita i lidera na tabeli ekipe Port Melburna.

Posle četiri odigrana kola, fudbalrke Srbije su šeste na tabeli sa šest bodova (dve pobede i dva poraza). Ženski tim sledeću utakmicu igra u petak, 14. maja, od 19.30 časova protiv ekipe Malvern siti u Ričmondu.

PRVA DRŽAVNA LIGA VIKTORIJE

Rezultati 7. kola: Esendon Rojals – Sidnam park Makedonija 2:1, Korajo – Ficroj siti Srbija 1:2, Klifton Hil – Altona siti 1:0, Banjul siti – Brimbenk 0:1, Kilor park – Kerolajn springs 0:2, Vitlsi – Jaravil 1:1.

1. K. Springs 7 6 1 0 15:2 19
2. Brimbenk 7 5 2 0 8:3 17
3. Esendon R. 7 5 0 2 16:7 15
4. Jaravil 7 3 3 1 12:8 12
5. Sidnam P. 7 3 0 4 12:10 9
6. Klifton Hil 7 3 0 4 10:13 9
7. Vitlsi j. 7 2 2 3 9:9 8
8. Srbija 7 2 1 4 8:14 7