M. N.
Kapiten Nikola Katarić slavi pobedu sa navijačima

Srpski Sveti Đorđe “ubio” je još jednu aždaju Premijer lige u Brizbejnu. U najneverovatnijem startu sezone u istoriji kluba, ekipa iz Vilavonga zabeležila je šestu pobedu iz isto toliko utakmica, a posle aktuelnog šampiona Olbeni krika preslišala je i prošlogodišnjeg finalistu Tuvong. I to u gostima – 3:1 (0:0)!

Fudbalere Svetog Đorđa je u debitantskoj sezoni na vrh tabele lansirao dobro prepoznatljivi dvojac golgetera Nasib Džabel i Darsi Pirson, a još jednu sjajnu utakmicu krunisao je neustrašivi kapiten “svetaca” Nikola Katarić. Da sve bude još impresivnije, Sveti Đorđe vodi na tabeli iako ima utakmicu zaostatka u odnosu na većinu rivala, zbog odloženih mečeva na startu sezone.

Posle relativno sporog starta, Sveti Đorđe je prvi put probio gard domaćina već u drugom minutu nastavka. Nasib Džabel je postigao svoj šesti gol u isto toliko utakmica i odškrinuo vrata ka pobedi. Ni dva minuta nisu prošla od prve proslave na meču, a već je Darsi Pirson pozvao saigrače u još jedan slavljenički buket. Dok dlanom o dlan i već je bilo 2:0, a Pirson je takođe upisao šesti pogodak u sezoni!

Uspeli su domaći da uzvrate preko Van Genda u 51. minutu i da na taj način održe tenziju do samog kraja. Međutim, na isteku poslednjeg minuta susreta, robusni kapiten Svetog Đorđa Nikola Katarić naterao je čuvara mreže Tuvonga na treću kapitulaciju i bodovi su spakovani put Vilavonga.

Sveti Đorđe je igrao u sastavu: Popović, Šuša, Džonson, Smit, Katarić, Batler, Dejvi, Šerif, Džabel, Bikharst, Pirson. Rezerve: Norfolk, Deng, Bugarčić, Kumar, Korling.

U predigri rezervnih timova meč se završio bez pobednika – 2:2 (0:1). Golove za srpski klub postiglisu Metju Rouz i Amin Nikzad. Posle sedam odigranih kola rezervisti Svetog Đorđa su drugi na tabeli sa 16 bodova (pet pobeda i remi), i imaju utakmicu manje od konkurenata.

U idućem kolu “sveci” opet gostuju, u subotu 12. septembra, kod poslednjeplasirano Kabultura. Meč se igra na terenu Morton Bej od 16.00 časova, a duel rezervnih timova je dva sata ranije.

Vedrana opet rešetala

U ženskoj Veto četvrtoj ligi Brizbejna, fudbalerke Svetog Đorđa nastavile su seriju pobeda. Dame iz Vilavonga postigle su čak sedam golova protiv Univerziteta Kvinslend i slavile sa 7:4. Četiri pogotka postigla je sjajna Vedrana Popović koja iz kola u kolo rešeta mreže rivala. Po jedan gol dodale su Smit, Parks i Haton.

Posle sedam kola fudbalerke srpskog tima su druge na tabeli sa 14 bodova (četiri pobede i dva remija uz utakmicu manje). U idućem kolu devojke Svetog Đorđa igraju u derbiju dosadašnjeg dela šampionata u gostima protiv vodećih Sentenari Stormersa.

Premijer liga Brizbejna

Rezultati 7. kola: Taringa rovers – Sentenari Stormers 2:1, Bejsajd junajted – Akacija ridž 2:3, Olbeni krik Ekselsior – Kabultur 6:1, Nort Star – Gep 0:0, Grendž tistl – Brizbejn Najts 4:2, Tuvong – Sveti Đorđe 1:3.

1. Sv. Đorđe 6 6 0 0 20:6 18
2. Grendž T. 6 5 1 0 19:7 16
3. Taringa R. 7 4 1 2 22:11 13
4. Bejsajd j. 7 4 1 2 20:9 13
5. Olbeni krik 6 4 0 2 21:11 12
6. Tuvong 6 4 0 2 12:5 12
7. Stormers 7 3 0 4 10:10 9
8. Gep 6 2 2 2 9:10 8