Vesti
Simultanka - Nasib Džabel je postigao sva četiri gola

Fudbaleri Svetog Đorđa su održali pravu fudbalsku lekciju hrvatskim “vitezovima”. U utakmici koja je trebalo da bude derbi kola Premijer lige Brizbejna igrala je samo jedna ekipa, a aspolutni junak meča bio je golgeter srpskog tima Nasib Džabel, koji je postigao sva četiri gola – 4:0 (1:0).

Lako su domaći izašli na kraj sa rivalom u srpsko-hrvatskom fudbalskom okršaju sa Brizebjn Najtsima. Džabel je najavio pobedu već u 16. minutu, da bi zatim izbušio mrežu suparnika sa još tri sjajna gola, u 69, 87. i šestom minutu sudijske nadoknade (90+6).
Bila je to potpuna dominacija “svetaca”, nalik onoj iz prethodnog susreta, koji je odigran ranije ove godine na terenu Najtsa. Tada je bilo 4:1, a sada hrvatskom timu nije dopušteno ni da postigne utešni pogodak.

Posle ovog trijumfa Sveti Đorđe je izbio na drugu poziciju na tabeli, dok će suparnik u preostalim susretima ovogodišnjeg šampionata pokušati da izbegne ispadanje iz Premijer lige.

Za ovaj susret trener “svetaca” Bobi Grem imao je na raspolaganjusastav: Popović, Šuša, Džonson, Smit, Batler, Skavo, Džabel, Dejvi, Saolele, Bond, Mid, Sinerton, Falso, Da Silva, Sandri, Makleod.

I u susretu rezervnih timova pobedili su domaći sa 3:0 (2:0). Golove su postigli Saijo, Kaljeha i Rouz. Rezervni tim Svetog Đorđa je četvrti na tabeli sa 36 osvojenih bodova (jedanaest pobeda, tri remija i četiri poraza, gol razlika 53:36).

Sledeću utakmicu fudbaleri Svetog Đorđa igraju u nedelju, 12. septembra od 17.00 časova, na domaćem terenu St George Park u Vilavongu protiv ekipe Tuvonga.

PREMIJER LIGA BRIZBEJNA

Rezultati zaostalih utakmica: Gep – Lejks 1:0, Univerzitet Kvinslend – Akacija Ridž 2:2, Vestern Spirit – Olbeni Krik 0:4, Sveti Đorđe – Brizbejn Najts 4:0.
1. Olbeni Krik 18 15 3 0 89:17 48
2. Sveti Đorđe 18 11 2 5 53:30 35
3. Lejks 19 11 2 6 48:43 35
4. Bejsajd J. 18 11 1 6 41:25 34
5. Mt Gravat 18 8 3 7 33:33 27
6. Tuvong 17 6 5 6 38:37 23
7. Akacija R. 18 6 3 9 31:43 21
8. Univerzitet 19 6 3 10 25:42 21