Privatna arhiva
Detalj sa utakmice mladih timova Springvejla i Vestern junajteda

Fudbaleri Springvejl Belih orlova pretrpeli su treći uzastopni minimalni poraz. Tri boda iz Srpskog sportskog centra u Kizborou odneo je razvojni tim člana A-lige Vestern junajteda, jedini uz vodeći Preston koji još nije osetio gorčinu poraza – 1:2 (0:2).

Orlovi su još u prvom poluvremenu primili dva gola koji su, kako se ispostavilo, bili dovoljni gostima za pobedu. Iako je ekipa Springvejla dominirala većim delom drugog poluvremena, samo je Kvin u završnici meča uspeo da savlada golmana Junajteda i da tako ublaži poraz.

Šteta je što nisu stigli do izjednačenja, jer su protivnika u drugom poluvremenu naterali da se grčevito brani.

Navijači Belih orlova ipak mogu da budu zadovoljni prikazanom igrom svojih ljubimaca i imaju razloga za optimizam da će bolji rezultati doći u nastavku prvenstva. U ovoj utakmici zbog povrede nije igrao Andrija Kecojević, a u prvom poluvremenu povredio se Stefan Karać, koji je morao da napusti igru.

Trener Artur Kiričijan se odlučio za sastav: Camuranis, Paola, Tonios, S. Jans, Nikolić (Janković ’54), Šarić, Kvin, Namdar (Bendžamin ’73), Kuei, Stanisavljević, Karać (Kubenko ’39).

Mladi tim Springvejla se oporavio posle debakla protiv Boks Hila u prethodnom kolu i zabeležio pobedu od 4:2 (2:0) protiv odgovarajuće selekcije Vestern junajteda. Golove su postigli A.Kingok u 28. i 89, Lemi u 39. i G.Kingok u 85. minutu za mladi tim Orlova, koji sada zauzima treće mesto na tabeli sa 15 osvojenih bodova (pet pobeda i dva poraza).

Sledeću utakmicu Beli orlovi igraju u gostima protiv Vitlsi Rejndžisa, u subotu 15. maja od 15.00 časova, na Eping stadionu, a duel mladih počinje dva sata ranije.

NPL 3 VIKTORIJA

Rezultati 7. kola: Preston Lajons – Boks Hil 2:0, Beli orlovi – Vestern Junajted 1:2, Balarat Siti – Džilong Makedonija 1:2, Nanavading Siti – Davton 5:0, Melburn Viktori – Nort Sanšajn Igls 1:0, Melburn Siti – Vitlsi Rejndžis 3:0.

1. Preston 7 6          1          0          20:3      18
  2. Vestern J. 7 4          3          0          19:10    15
  3. Melburn S. 7 4          1          2          21:10    13
  4. Davton 7 4          0          3          14:15    12
  5. Viktori 7 3          2          2          11:8      11
  6. Džilong 7 3          2          2          13:11    11
  7. Boks Hil 7 3          1          3          13:12    10
  8. Nanavading S. 7 3          0          4          10:14    9