EPA/Waldemar Deska

Srpski reprezentativci postali su svetski klupski prvaci sa odbojkaškim klubom Trentino, koji je u finalu savladao Lube 3:1.

Uroš Kovačević i Srećko Lisinac postali su svetski klupski prvaci sa odbojkaškim klubom Trentino. Oni su svom timu doneli petu titulu svetskog prvaka pošto su u finalu 14. Svetskog šampionata u Poljskoj savladali Lube za koji nastupa još jedan srpski odbojkaš Dragan Stanković.

Trentino je slavio 3:1 (25:20, 22:25, 25:20, 25:18). Kovačević je za Trentino osvojio 16 poena, Lisinac 12, dok je Stanković doneo sedam poena za svoj Lube.

Treće mesto na klupskom prvenstvu sveta osvojio je ruski Fakel koji je u meču za bronzanu medalju bio bolji od poljskog Aseka – 3:1 (19:25, 25:20, 25:23, 25:23).