Omladinska reprezentacija Srbije (U19) uspešno je startovala na 26. Memorijalnom međunarodnom turniru “Stevan – Ćele Vilotić”.

Stevan – Ćele Vilotić

U prvoj utakmici na Gradskom stadionu u Subotici izabranici selektora Ivana Jevića bili su ubedljivi protiv vršnjaka iz Izraela – 3:0 (3:0).

Srbija – Izrael 3:0 (3:0)

Strelci: Topić u 8, Savić u 29. i Vidosavljević u 40. minutu.

Srbija: Mićović, Radmanovac, Erakovič, Mitrović, Stajić Momčilović, Pavlović, Vidosavljević, Zukić, Savić, Topić.

U drugom poluvremenu igrali su još: Belić, Balaž, Joćić, Burmaz, Ignjatović, Rsoović i Stojanović.

Izrael: Nir, Lugasi, Laufer, Gadir, Šahar, Davida, Ovadia, Einbroom, Niidam, Kohen, Efrat.

U drugom poluvremenu igrali su još: Mizrahi, Dron, Hleihil, Jaubra, Meir, Aviitan i Korine.

Gol Dragoljuba Savića za 2-0

Sve je odlučeno za 40 minuta igre. Mirko Topić (Vojvodina) je načeo mrežu Izraela u 8. minutu, kada se na ivici šesnaesterca vešto oslobodio čuvara i preciznim šutem savladao golmana Nira.

U 29. minutu viđena je najlepša akcija – posle tri poteza Dragoljub Savić (Rapid) našao se sam pred golom Izraela i uspešno lobovao nemoćnog golmana. Konačni rezultat postavio je Milutin Vidosavljević (Čukarički) u 40. minutu, preciznim šutem iz slobodnnog udarca sa 17 metara.

Duel Dragoljuba Savića i Efrata

U drugom poluvremenu “orlići” nisu biili dovoljno agresiivni i ambiciozni, pa nisu stvorili nijednu šansu za gol. S druge strane, Izraelci sa šest novih igrača uspeli su da prvi put šutnu na gol Srbije u 57. minutu, a u 77. i da pogode prečku.

U drugoj utakmici turnira Mađarska je u Kuli pobedila Crnu Goru sa 2:0.

U drugom kolu igra se derbi Srbija – Mađarska u Senti i verovatno će tada biti i odlučen pobednik turnira.