Tanjug

Posle ove izjave trenera Olimpijakosa Jorgosa Barcokasa, teško je zamisliti Filipa Petruševa u dresu Pirejaca naredne sezone.

Evo šta je trener Olimpijakosa rekao za grčki Sport 24:

– Petrušev pripada onima koji ne žele da budu u Olimpijakosu. Filip je izuzetno talentovan igrač. Po mom mišljenju, on je tačno ono što nam treba – može da igra i četvorku i peticu, da raširi teren šutem, dobar je u skoku i u tranziciji – rekao je Barcokas.

Petrušev je za Zvezdu igrao prvo u sezoni 2022/2023, a potom je otišao u NBA, u Filadelfija Seventisikserse. To nije prošlo u skladu s očekivanjima, pa je 28. novembra potpisao trogodišnji ugovor s Olimpijakosom.

Do kraja sezone igrao je odlično, i narednu počeo u klubu, ali uloga mu se smanjila kada je Olimpijakos vratio Sašu Vezenkova.

– Kada smo vratili Vezenkova, pokazao je potpuno nepoštovanje prema timu. Nije slušao, vukao se po terenu. Hteo je da nam pokaže da želi da ode. Tretirao sam ga kao sina, ali takvo ponašanje nije moglo da se toleriše. Prošlost je pokazala da menja tim svake sezone.

U oktobru prošle godine Petrušev je pozajmljen Zvezdi, u kojoj je bio najbolji strelac tima u Evroligi.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here