Uspešan debi Tošića u Kelnu

0

Golman Bajerna Hans-Jorg But je u prvom poluvremenu promašio penal

Fudbaleri Bajerna su u Minhenu nadigrali gostujući Majnc sa 3:0 i tako ponovo izbili na vrh tabele Bundeslige. Bajern je nakon nešto manje zanimljivog prvog poluvremena u nastavku u potpunosti iskoristio svoje šanse, a golove su redom postizali Van Bujten, Gomez i Roben.

Zoran Tošić je debitovao u dresu Kelna, koji je uspeo da trijumfuje samo četiri minute nakon njegovog ulaska u igru u 55. minutu kada mu je poverenje ukazao trener Zvonimir Soldo. Keln je poveo, golom Manišea. U 76. minutu Ajntraht je izjednačio preko Krisa, ali su "jarčevi" ipak odneli ceo plen iz Frankfurta zahvaljujući autogolu Rusa.

Čak sedam golova viđeno je u duelu Menhegladbaha i Verdera, a slavio je domaćin sa 4:3. Borusija je vodila 3:0 već posle 15. minuta igre, a na odmor se otišlo sa 4:2. Verder je uspeo da do kraja postigne još jedan gol, ali ne i da izbegne poraz.

Nirberg je u derbiju začelja tabele kao gost pobedio Hanover sa 3:1, a tri gola je postigao Bunjaku. Herta i Bohum su odigrali u Berlinu bez golova.

Fudbaleri Šalkea su pobedom nad Hofenhajmom od 2:0 došli do 41 boda u šampionatu i trenutno za vodećim Bajernom zaostaju svega jedan poen. Šalke su do rutinske pobede doveli Luranji u 19. odnosno Šmic u 49. minutu utakmice.