Vesti
RASPOLOŽEN ZA ASISTENCIJE: Kadrićeva šansa na početku meča

Beli orlovi iz Boniriga zabeležili su preko potrebnu pobedu protiv SD Rejdersa u 19. kolu Prve državne lige Novog Južnog Velsa – 3:1.

Golovima Karanca, Kujpersa i Galaveja srpski klub je pored bodova dobio i važnu injekciju samopouzdanja pred današnji meč sezone – duel protiv Oukli Kenonsa u šesnaestini finala Kupa Australije.

Otkako su pre dve sezone Bonirig i SD Rajdersi počeli da se takmiče u istoj ligi, njihov duel je dobio status lokalnog derbija i uvek je praćen s velikom pažnjom.

Rajdersi, tim iz Murbenka čiji je vlasnik Južni fudbalski distrikt, nema bogatu istoriju osim meteorskog uspona iz NPL4 do NPL2 (sadašnja Državna liga 1), za svega nekoliko godina.

Sam početak meča pripao je Orlovima. Asmir Kadrić je prvi ušao u šansu, ali je iz idealne pozicije samo poslao loptu u naručje protivničkog golmanau. Zatim je isti igrač bio u ulozi asistenta, ali je Džek Kujpers sa nekih sedam metara prebacio loptu preko gola.

Igrao se 24. minut kada je Džošua Karanc lepo prihvatio odbijenu loptu, te smireno sa nekih sedam metara plasirao u mrežu za vođstvo srpskog tima od 1:0. Domaći su uzvratili deset minuta kasnije preko Marka Cindrića, koji je pogodio glavom posle kornera.
Nikola Krljar je nedugo zatim sprečio Cindrića da preokrene rezultat, a u nastavku se slika na terenu promenila.

Ponovo je Bonirig preuzeo inicijativu, a nakon sata igre Kujpers se bacio na centriranu loptu i glavom je efektno smestio u donji levi ugao za 2:1. Poslednjih pola sata viđena je otvorenija igra, jer su domaći u pokušaju da izjednače ostavili Orlovima mnogo prostora za kontranapade.

Tako je Gotje imao situaciju jedan na jedan, ali je izostala realizacija. Na drugoj strani, Majkl Figuera je gospodario na Bonirigovom golu i zaustavio sve pokušaje Rajdersa.

Tačku na meč stavio je iskusni Sem Galavej četiri minuta pre kraja, na asistenciju Kadrića.

Sledeće subote, 23. jula od 19.00 časova, Bonirig će ugostiti Spartanse iz Blektauna na svom stadionu, ali prethodno ih večeras čeka okršaj sa renomiranim rivalom iz Viktorije i pokušaj da se domognu osmine finala Kupa Australije.

Večeras svi uz Orlove!

U taboru Boniriga vlada mišljenje da je žreb za Kup Australije mogao biti i povoljniji, imajući na umu da je bilo i nekih “na papiru“ slabijih ekipa.

Ovako, rival im je drugoplasirani tim Prve premijer lige Viktorije, koji je posle četiri vezane pobede prošlog vikenda pretrpeo tesan poraz od lidera Helas Južnog Melburna – 1:0.
U dosadašnjim rundama Kupa Australije Oukli je zabeležio četiri pobede bez primljenog gola i na superioran način ušao u šesnaestinu finala. Orlovi su imali teži put i na penale izbacili Sent Dordž, Mauntis Vondererse i Hakou, dok su jedinu pobedu za 90 minuta zabeležili protiv Benkstaun Sitija (3:1).

Time je ponovljen veliku uspeh iz 2016. i 2018. i navijačima upućena pozivnica da u što cećem broju večeras ispune tribine u Bonirigu. Ono koji ne budu mogli da prisustvuju, utakmica će biti prenošena uživo na “Ten play“ aplikacija Kanala 10, s početkom u 19.30.

PRVA LIGA NSW

Rezultati 19. kola: SD Rejders – Beli orlovi 1:3, Spartans – Mauntis 1:1, Vonderers – Hakoa 5:2, Hils – St.Džordž FC 3:1, Spirit – St. Džordž Siti 1:1, N. Tajgers – CK Mariners 1:2.

1. Vonderers 19 12 3 4 59:26 39
2. CK Mariners 18 11 4 3 36:15 37
3. St. Džordž S. 18 11 4 3 36:22 37
4. NWS Spirit 19 10 6 3 29:16 36
5. N. Tajgers 18 8 3 7 35:28 27
6. Hakoa 19 6 6 7 27:38 24
7. Spartans 17 5 6 6 23:33 21
8. Mauntis 18 6 2 10 21:34 20