MN PRESS/Foto: Marko Metlas

Crvena zvezda savladala je ekipu Budućnosti u odlučujućoj utakmici finalne serije ABA lige rezultatom 67:60 i tako došla do petog trofeja u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je bio je Lendri Noko sa 17 poena i 12 skokova, Džordan Lojd dodao je 15 poena, dok je Ognjen Dobrić ubacio 12 koševa.

U poraženoj ekipi Džastin Kobs postigao je 21 poena.

TOK MEČA: CRVENA ZVEZDA – BUDUĆNOST 67:60 (15:14;18:14;20:21;14:11)

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut – Lojd pogađa za tri, hala je proključala. 66:58

38. minut – Noko preko Mitrovića.  63:56

36. minut – Noko polovičan sa penala. 61:54

35. minut – Noko iz odbojke, a na drugoj strani De La Vale pogađa za tri 60:54

34. minut – Simonović pogađa za tri poena. 58:51

33. minut – Lojd pogađa flouterom za 55:49

TREĆA ČETVRTINA

29. minut – Kobs polaže za 51:49

28. minut – Precizan oba puta sa penala Lojd. 49:45

27. minut – Kuzmić zakucava 47:41

26. minut – Edžim siguran sa penala. 45:41

24. minut – Ivanović pogađa oba puta sa penala. 43:39

23. minut – Kobs pogađa za tri poena. 43:37

22. minut – Kobs je bio siguran sa penala, na drugoj strani Lojd pogađa sa distance 35:32

DRUGA ČETVRTINA

20. minut – Popović iz odbojke pogađa, na drugoj strani Lojd posle prodora. 33:28

19. minut – Polovičan sa penala bio je Noko. 31:26

17. minut – Noko je bio oba puta precizan sa penala. 28:23

16. minut – Noko je siguran ispod koša n drugoj strani Ivanović pogađa za tri. 26:23

14. minut – Dobrić pogađa za dva ispod koša, na drugoj strani Ivanović pogađa za tri. 22:18

13. minut – Dobrić pogađa za tri poena. 20:15

PRVA ČETVRTINA

10. minut – Popović pogađa za tri poena za Budućnost. 15:14

9. minut – Polovičan je bio Noko sa linije za slobodna bacanja, kasnije je isti igrač bio siguran ispod koša. 15:11

7. minut – Dobrić pogađa flouterom 12:11

6. minut – Kobs pogađa za tri kod gostiju. 8:11

4. minut – Volden pogađa za tri poena na drugoj strani Nikolić siguran ispod koša. 5:6

Posle četiri meča finalne serije skor je 2:2.

Obe ekipe odbranile su prednost domaćeg terena – Zvezda je u Podgoricu odnela 2:0 iz Beograda, ali je u glavnom gradu Crne Gore propustila dve meč lopte.

– Čitave sezone bila je borba za poziciju na tabeli, bili smo prvi i to nam je donelo mogućnost da na svom terenu dođemo do cilja. Svesni smo činjenice da igramo protiv kvalitenog protivnika i da nas čeka težak zadatak. Mečevi su bili dobri i interesantni za gledanje. Bitno da napravimo iskorak u segmentima igre u kojima nismo bili dobri, da budemo kocentrisani. Mišljenja sam da to možemo da odradimo – rekao je Radonjić pred utakmicu.

Trener Budućnosti Dejan Milojević istakao je da će do pobede ekipa koja bude bolje iznela pritisak važnosti meča.

– Obe ekipe su na gostovanjima imale šansu za pobedu, nisu ih iskoristile. Videćemo da li ćemo uspeti da pobedimo na strani – rekao je Milojević.