EPA-EFE/Yoan Valat

Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa pobedivši Španca Pabla Karenja Bustu sa 3:1 u setovima (4:6;6:2;6:3;6:4) posle tri sata i 13 minuta igre.

TOK MEČA

KRAJ MEČA

ČETVRTI SET

6:4! Naš as osvaja svoj servis čime se plasirao u svoje 10 polufinale u Parizu gde ga čeka Grk Stefanos Cicipas!

5:3 Posle još jednog maratonskog gema Novak stiže do gema od polufinala u Parizu.

4:3 Brejk, konačno! U sledećem gemu Novak servira za potvrdu istog i da se još više približi polufinalu.

2:3 Još uvek se igra bez brejka, kao i u trećem gemu Novak je imao lepu šansu da napravi bejk.

1:2 Bilo je više šansi da Novak napravi brejk međutim gem odlazi u nepovrat.

0:1 Karenjo asom stiže do prvog gema u ovom setu.

TREĆI SET

6:3! Asom Đoković potvrđuje brejk i zatvara ovaj set.

5:3 Novi brejk pravi Novak! U sledećem gemu će servirati za osvajanje trećeg seta.

4:3 Uz dosta muke uzima Đoković svoj servis nakon što ga je Španac malo uzdrmao vratišvi brejk sa početka trećeg seta.

3:2 Vraća brejk Španac, uz dozu sreće, ali se čini da je tom ishodu dosta doprineo naš as.

3:0! Brejk na startu trećeg seta pravi Novak, a potom i potvrđuje na svoj servis.

1:0 Posle velike borbe Novak uzima svoj servis i na taj način pritisak prebacuje na Karenja.

DRUGI SET

6:2! Duplim brejkom najbolji teniser planete uzima drugi set i vraća stvari pod svoju kontrolu preciznim udarcima i lepršavom igrom.

5:2 Novak deluje sve sigurnije! U sledećem gemu Španac servira za ostanak u drugom setu.

3:1 Pravi brejk Đoković!

2:1 Iščupao je nekako Novak svoj servis, ali je nakon toga zatražio medicinski tajm-aut.

1:0 Uzima lako naš as prvi gem u setu.

– Pre početka seta Novak je zatražio intervenciju medicinskog tima i dobio je masažu leve ruke.

PRVI SET

4:6 Prvi set ide Špancu!

4:4 Vraća brejk Novak!

3:4 Prekida Novak seriju Karenja od tri uzastopno osvojena gema.

2:3 Prvi brejk na meču pravi Španac, Novak se još uvek traži.

2:1 Čuva svoj servis i Novak u najdužem gemu od početka seta.

1:0 Lako je Đoković došao do prvog gema u setu i tako je na najbolji način otvorio ovo četvrtfinale.

Novak i Pablo su do sada ostvarili po četiri pobede. Srbin nije izgubio nijedan set, dok je Španac izgubio jedan.

U prethodna tri međusobna duela tri pobede je zabeležio Đoković, dok je “trijumf” putem diskvalifikacije protivnika ostvario Španac na ovogodišnjem US openu.

Pobednik ovog duela igraće protiv Grka Stefanosa Cicipasa u polufinalu turnira.