EPA-EFE/Neil Hall

Fudbaleri Srbije poraženi su od selekcije Brazila rezultatom 2:0, u prvom kolu grupe G Svetskog prvenstva u Kataru.

Oba gola za Brazil postigao je Rišarlison u 62. i 73. minutu, a kod oba pogotka asistent je bio Vinicijus.

Brazil je bolje ušao u meč, a već u šestom minutu žuti karton je zaradio Strahinja Pavlović. Nejmar je u 10. minutu imao prvu šansu na utakmici, ali je odbrana Srbije odlično intervenisala. Samo tri minuta kasnije Nejmar je pokušao iz kornera da iznenadi Vanju Milinković-Savića, ali je golman Srbije bio siguran. U 21. minutu pokušali su Nejmar i Kazemiro, ali je Milinković-Savić ponovo bio siguran.

Fudbaleri Brazila su imali nekoliko opasnih napada do kraja prvog poluvremena, a Srbija je jedini udarac ka protivničkom golu uputila preko Filipa Mladenovića u 37. minutu.

Rafinja je na startu drugog poluvremena imao veliku šansu, a odlično je intervenisao srpski golman. Nemanja Gudelj je u 50. minutu dobio žuti karton, pošto je oborio Nejmara na oko 18 metara od gola. Nejmar je izveo slobodan udarac, a živi zid je zaustavio njegov udarac. U 57. minutu usledila je dvostruka izmena u reprezentaciji Srbije, pošto su Gudelja i Živkovića zamenili Ivan Ilić i Nemanja Radonjić.

Aleks Sandro je u 60. minutu pogodio stativu, a fudbaleri Brazila su dva minuta kasnije stigli do vođstva. Vinicijus je iskosa sa leve strane šutirao, Milinković-Savić je odbranio, a na loptu je natrčao Rišarlison i pogodio mrežu srpskog tima.

U 66. minutu Dušan Vlahović i Darko Lazović su zamenili Lukića i Mladenovića. Naša selekcija je u 70. minutu imala šansu posle kornera, ali je odlično intervenisala odbrana Brazila. Srbija je u 73. minutu primila drugi gol. Rišarlison je akrobatski postigao gol posle asistencije Vinicijusa. Brazilci su u nastavku utakmice nastavili sa napadima, a u 82. minutu Kazemiro je pogodio prečku. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

Švajcarska je ranije danas u prvom meču grupe G pobedila Kamerun 1:0.

Srbija će u drugom kolu grupe G 28. novembra od 11 sati igrati sa Kamerunom, dok će se Brazil i Švajcarska sastati od 17 časova.

Tekstualni prenos ste mogli da pratite na našem sajtu.

SRBIJA – BRAZIL 0:2 (0:0)

KRAJ UTAKMICE

Drugo poluvreme

81. minut – PREČKA! Kazemiro je imao šut sa nekih 20 metara ali se isprečio okvir gola.

73. minut – GOL! Brazil povećava prednost, Ričarlison je sjajno reagovao u kaznenom.

69. minut – Šutirao je Pavlović glavom posle kornera ali visoko preko gola.

62. minutGOL! Šutirao je Nejmar, loptu je Savić odbio ali samo do Ričarlisona koji sa pet metara ubacuje loptu u praznu mrežu.

60. minut – STATIVA!  Aleks Sando je šutirao sa nekih 25 metara.

58. minut – Prvi korner za Srbiju, izveo ga je Tadić, ali je odbrana Brazila izbacila loptu u polje.

55. minut – Novi udarac je imao Brazil, šutirao je Nejmar iz kaznenog, ali visoko preko gola.

50. minut – Brazil je imao opasan slobodan udarac koji je izveo Nejmar, srećom lopta je pogodila živi zid.

46. minut – Imao je Brazil sjajnu šansu posle greške Gudelja, šutirao je Rafinja ali je naš golman dobro intervenisao.

46. minut – Utakmica je nastavljena.

POLUVREME

Prvo poluvreme

37. minut – Imali smo šut van gola, šutirao je glavom Mladenović nakon što je Živković centrirao.

35. minut – Novi udarac u okvir gola za Brazil. Šutirao je Rafinja iz kaznenog ali u našeg čuvara mreže.

31. minut – Imao je Brazil korner, ali je naš igrač izbacio loptu u novi korner posle kog se nije ništa značajno desilo.

21. minut – Praktično prvi šut na meču imao je Brazil preko Kazemira ali je naš golman lako intervenisao.

10. minut – Prvih 10 minuta prolazi u ispitivanju snaga, bez većih šansi na obe strane terena.

6. minut – Pavlović je dobio žuti karton jer je sprečio kontru Brazila.

1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI

SRBIJA: Vanja Milinković-Savić, Nikola Milenković, Miloš Veljković, Strahinja Pavlović, Saša Lukić, Nemanja Gudelj, Andrija Živković, Sergej Milinković-Savić, Dušan Tadić, Filip Mladenović i Aleksandar Mitrović

BRAZIL: Alison, Danilo, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro, Kazemiro, Paketa, Rafinja, Nejmar, Vinicijus, Rišarlison

Spektakl koji se dugo čekao na programu je na stadionu “Lusail” u Dohi, kapaciteta 80.000 gledalaca.

“Karioke”, petostruki šampioni sveta, nisu favoriti samo za osvajanje ove grupe, već i čitavog šampionata.

Poslednji poraz doživeli su pre godinu i po dana u finalu Kopa Amerike od Argentine, a u Katar su došli sa velikim imenima svetskog fudbala, predvođeni Nejmarom.

Biće ovo i repriza sa planetarne smotre u Rusiji 2018, kada je Brazil savladao “orlove” rezultatom 2:0, golovima Paulinja i Tijaga Silve.

Inače, prvi susret u okviru grupe G između Švajcarske i Kameruna, pripao je “sajdžijama” (1:0), golom Brila Emboloa.