MN Press
Četvrti meč košarkaša Partizana i Crvene zvezde

Košarkaši Crvene zvezde pobedili Partizan u neizvesnoj završnici četvrtog meča plej-ofa finala Superlige Srbije rezultatom 75:76.

Pehar za MVP ovog meča dodelio je glumac Vlasta Vlaisavljević junaku finala Bili Beronu, a potom je i medalje dodelio celom timu.

Junak je Bili Beron, koji je preuzeo odgovornost i u poslednjem napadu uspeo da poentira za radost navijača – 75:76.

Crveno-beli posebno su ušli u problem s ličnim greškama, pošto je Odžo dobio dve, a Faje čak tri.

Tomić je morao da menja, Simanić i Ristić su brzo ušli na teren, međutim to nije dalo rezultata. Zvezda nije mogla ništa da zagradi i Partizan je to iskoristio.

Krajem prve deonice crno-beli su napravili seriju, a rezultat posle deset minuta igre je bio 23:16.

U drugoj četvrtini sudije su malo promenile kriterujum. Pustili su da se igra košarka i nije bilo toliko prekida. Na poluvreme otišlo se s rezultatom 42:34, a osećaj je da su crno-beli mogli da imaju veću prednosti, pošto je Zvezda igrala veoma loše.

Izabranici Milana Tomića krenuli su mnogo bolje u trećoj deonici i potpuno su se vratili u utakmicu. Partizan ništa nije mogao da pogodi i rezultat je bio 52:52.

Početkom četvrte četvrtine desio se pomenuti incident s krovom u “Pioniru”. Kada je utakmica nastavljena ekipe su se smenjivale u vođštvu. Ušlo se u dramu gde je Beron pogodio za pobedu.

Na usporenom snimku se vidi da je Beron verovatno napravio korake kada je pogodio koš uz zvuk sirene. Partizan je odigrao dobar meč, ali nisu uspeli da izbore majstoricu.

Kraj utakmice – Zvezda peti put uzastopno šampion Srbije – 75:76 (23:16, 19:18, 10:18, 23:24)

40. minut – Iz nezgodnog ugla poentira Renfro za novo vođstvo crno-belih – 75:74

40. minut – Pejdž sa linije za slobodna bacanja pogađa oba za vođstvo (73:71), faul crno-belih uz poene Berona i dodatno slobodno bacanje – 73:74

38. minut – Poeni Davidovca za vođstvo Zvezde, ali vraća Pejdž – 69:68

37. minut – Prva trojka Pejdža, koraci Odža, Partizan ponovo vodi – 63:62

33. minut – Zvezda nije uspela da u prvom napadu posle prekida poentira, ali već u drugoj prilici dolaze u vođstvo, Čović postiže koš za vođstvo – 58.59

32. minut – Sudije su dosudile faul Zagorcu što je razljutilo navijače koji su počeli da bacaju predmete na parket. Čeka se uskoro nastavak susreta. U međuvremenu počela je hala da prokišnjava. Kako javljaju, udario je grom u “Pionir”.

31. minut – 12. trojka za Zvezdu

IV četvrtina

30. minut – Beron promašuje trojku, pred poslednju deonice izjednačenje – 52:52

29. minut – Partizan se muči da poentira, prvi poeni za Marinkovića – 52:49

28. minut – Janković omašio zicer, Lazić pravi treći faul – 48:46

25. minut – Neuspešna bacanja Fajea, dugo bez koševa na obe strane – 46:41

23. minut – Zagorac ne uspeva da postigne trojku – 46:40

21. minut – Prvi poeni za Barona – 44:40

III četvrtina

Poluvreme – 42:34

20. minut – Zvezda se trojkama vratila u meč

18. minut – Crno-beli preko Jankovića dolaze do +11 – 39:28

17. minut – Serija promašaja na obe strane, Zvezda smanjuje na +8

15. minut – Preko Veličkovića Partizan dolazi na +14 – 36:22

12. minut – Čović pravi faul nad Nikolom Jankovićem, koji sa linije slobodnog bacanja pogađa oba puta

II četvrtina

Atmosfera sa početka četvrtog meča između Partizana i Crvene zvezde #vesti #vestionline #sportvestionline

Gepostet von SPORT Vesti Online am Montag, 17. Juni 2019

10. minut – Crno-beli u naletu – 23:16

8. minut – Janković pogađa trojku, Jaramaz uzvraća – 14:11

4. minut – Partizan skupio snagu i smanjio zaostatak – 8:9

3. minut – Odžo napravio dve, Faje tri lične greške, prve poene za crno-bele postiže Zagorac – 1:6

1. minut – Zvezda ponovo prva do vođstva – 0:3

I četvrtina

Meč je počeo

Partizan: N. Janković 5, Pejdž 8, Pušica, Marinković 5, Jaramaz 9, Veličković 8, Tanasković, Zagorac 7, Renfro 11, S. Janković 3, Gagić 11, Nikolić 8

Crvena zvezda: Dobrić, Čović 8, Kešelj, Davidovac 13, Nenadić, Lazić 7, Faje 3, Beron 21, Ristić 2, Simanić 2, Rivers 8, Odžo 12

Igrači i treneri su umorni od sezone koja je počela još u septembru. Vremenske prilike i uslovi u dvorani „Aleksandar Nikolić“ ne idu na ruku ni njima ni navijačima, ali sve to ne sprečava ekipe Crvene zvezde i Partizana da „bace srce na teren“ u finalnoj plej-of seriji domaće Superlige.