Dušan Lajović

Dušan Lajović poražen je od Borne Goje sa 2:1(6:4,3:6,2:6) u setovima u prvom meču polufinala Dejvis kupa.

Hrvatska sada vodi sa 1:0.

U narednom meču (18.30) sastaju se Novak Đoković i Marin Čilić.

TOK MEČA: DUŠAN LAJOVIĆ – BORNA GOJA 1:2

III set

2:6 – Bez većih problema Borna uzima svoj servis i donosi Hrvatskoj prvi poen.

2:5 – Lajović lakše stiže do gema, u sledećem Hrvat servira za pobedu.

1:4 – Upisao se naš teniser na semafor u ovom setu, i to bez izgubljenog poena, možda je to nagoveštaj boljeg nastavka meča.

0:3 – Lajović ne uspeva da uzme svoj servis po drugi put i sada je u ozbiljnom zaostatku.

0:1 – Ponovo prvi brejk pravi Hrvat, opet je u kontra ritmu naš teniser.

II set

3:6 – Ovoga puta sigurniji na servisu je bio Hrvat kada se lomilo i osvaja ovaj set, drama je pred nama.

3:5 – Lako je Lajović uzeo svoj servis, u sledećem gemu će pokušati da ostane u meču.

Naš teniser ima lepu podršku u Madridu od srpskog reprezentativca.

2:4 – Imao je Lajović šansu da poravna rezultat prethodno oduzevši servis Borni međutim hrvatski teniser uzvraća istom merom.

1:3 – Opasno je pretilo da Borna napravi novi brejk ali je Lajović uspeo da izvuče ovaj gem.

0:2 – Sličan početak kao u prvom setu, opet prvi do brejka stiže Hrvat, Lajović je iz besa bacio reket.

I set

6:4 – Dominantno Lajović stiže do prvog seta! Posle početne nervoze od rezultata 2:4 za Goju, vezuje sledeća četiri gema i totalno preokreće stvari na svoju vodenicu.

5:4 – Dušan je u seriji, 13 poena zaredom je osvojio što mu daje šansu da u sledećem gemu dođe do prvog seta.

4:4 – Izjednačenje, bez izgubljenog poena Dušan uzima svoj servis i šalje pritisak na drugu stranu.

3:4 – Nije delovalo da će ovaj gem biti taj u kom će Lajović imati priliku da napravi brejk jer je krenulo sa 40:0 protivnika, međutim od tog trena naš teniser uzima 5 vezanih poena!

2:4 – Bilo je problema i ovog puta na servis Lajovića ali je ipak uspeo da ga osvoji, deluje da još uvek 100% u meču.

1:3 – Uspeo je Lajović da izbriše 0 sa semafora i sada može opuštenije da odigra u nastavku meča.

0:2 – Ono što Lajović nije uradio u prošlom gemu jeste njegov protivnik koji odmah pravi brejk.

0:1 – Imao je šansu Lajović da odmah na startu napravi brejk, pripretio je sa 0:30 međutim uspeo je Hrvat da se izvuče.

Srbiju predvodi najbolji teniser sveta Novak Ðoković, koga za “siguran poen” čeka duel protiv Marina Čilića, sa kojim ima skor 17-2.

Bez dileme ključni duel biće drugi singl i mnogo toga će zavisiti koga selektor Viktor Troicki pošalje na teren – Dušan Lajović i Miomir Kecmanović su izgubili svoje mečeve protiv Nemačke i Kazahstana, a šansu da zaigra ima i Filip Krajinović.

Ko god dobije prilike biće favorit protiv Nina Serdarušića, 243. tenisera sveta ili Borne Goja, koji je 279. na ATP listi.

U dublu, Hrvati su svakako u prednosti, jer su Mate Pavić i Nikola Mektić najbolji na svetu.

Srbija i Hrvatska su se do sada sastajale dva puta i oba puta slavio je srpski tim – 2010. godine bilo je 4:1, a 2015. godine 5:0.

Srbija je osvojila Dejvis kup 2010, a Hrvatska 2005. i 2018. godine.