EPA-EFE/Clive Brunskill

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je Kaspera Ruda sa 2:0 u setovima (7:5; 6:3) u polufinalu ATP Mastersa u Rimu.

U svoje 10. finale turnira u Rimu, Ðoković se plasirao posle dva sata i 11 minuta igre.

Srpski teniser u ranoj fazi meča izgubio je gem na svoj servis, a prednost od jednog brejka Rud je čuvao sve do 10. gema, kada je servirao za set.

Ðoković je uspeo da spasi dve set lopte, nakon čega je rivalu oduzeo servis i izjednačio na 5:5.

Naredni gem doneo je nove tri brejk lopte za Norvežanina, koje nije iskoristio, da bi Ðoković osvojio servis gem i u sledećem brejknuo rivala za vođstvo u setovima.

U drugom setu prvi teniser imao je vođstvo od 5:2, servirao za pobedu, ali je Rud uspeo da vrati brejk, iako je Ðoković imao dve meč lopte.

U devetom gemu Norvežanin nije imao šanse, Ðoković je bez izgubljenog poena došao do brejka i finala, u kom će mu rival biti bolji iz duela Dijego Švarcman- Denis Šapovalov.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 3.465.045 evra.

TOK MEČA

DRUGI SET

6:3 – Bez izgubljenog poena Đoković dolazi do drugog seta i finala u Rimu!

5:3 – Preživeo je Rud, u sledećem Novak servira za pobedu i finale u Rimu!

5:2 – Stiže i potvrda brejka, u sledećem, indisponirani Norvežanin servira za ostanak u meču.

4:2 Novak pravi brejk!

Danas ništa ne vidite, zar ne? Novak 3 puta ispravljao sudiju, pa poludeo zbog njegovih odluka (FOTO/VIDEO)

3:2 – Nakon teškog gema mnogo lakše je Novak došao do novog gema na svom kontu, igra se bez brejka.

2:1 – Posle velike borbe Đoković čuva svoj servis, ovaj set već traje blizu pola sata.

1:0 – Isto kao i u prvom setu Novak prvi uzima svoj servis, uz, mora se navesti evidentnu grešku sudije Adera Nuna, kada je prilikom jednog poena lopticu koja je bila u autu proglasio za dobrom.

PRVI SET

7:5! – Prelomio je Đoković Ruda pred sam kraj prvog seta, prvo je uz dosta muke uzeo svoj servis da bi u sledećem napravio još jedan brejk za osvajanje prvog seta

5:5! – Nije izdržao Rud pritisak te je Novak vratio brejk i u sledećem servira za novu prednost u setu.

4:5 – Rud na najvećem ispitu od starta meča, serviraće za prvi set, pre toga je svak lako uzimao svoj servis.

3:4 – Imao je Novak dve šanse za brejk na servis Ruda u gemu koji je trajao skoro 11 minuta igre, u sledećem je naš as lako osvojio gem uz dobar servis.

2:3 – Nakon brejka Ruda svak je uzeo svoj servis.

• Publika je ponovo tu!

1:2 – Rud vezuje dva gema i pravi prvi brejk na meču, u sledećem će servirati za potvrdu brejka. Za sad gledamo izjednačen meč, imamo snažene razmene.

1:0 – Posle izjednačenog gema Đoković stiže do vođstva i na najbolji način otvara ovaj meč.

Đokovića je u četvrtfinalu namučio Dominik Kepfer, kog je savladao posle tri odigrana seta (6:3, 4:6, 6:3).

Prethodno je izbacio Salvatorea Karusa i Filipa Krajinovića

Njegov protivnik je Kasper Rud, trenutno 34. teniser sveta.

Rud je posle tri odigrana seta u prvom kolu izbacio Karena Hačanova, da bi maksimalnim rezultatom zatim bio bolji od Lorenca Sonega i Marina Čilića.

U četvrtfinalu iznenadio je italijanskog tenisera Matea Beretinija i savladao ga posle tri odigrana seta.

Rival Srbinu ili Norvežaninu u velikom finalu biće Dijego Švarcman ili Denis Šapovalov.