MN PRESS/Foto: Marko Metlas

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da savladaju ekipu Žalgirisa u Beogradu u okviru trećeg kola Evrolige, krajnji rezultat bio je 75:69 u korist ekipe iz Litvanije.

Litvanski tim je, baš kao i u prethodnom gostovanju u Beogradu, došao do pobede zahvaljujući pre svega sjajnom Lukasu Lekavičijusu, koji je postigao 16 poena, uz dobru podršku Žofrija Lovernja (12 poena i osam skokova).

Kod Zvezde Džordan Lojd ubacio je 19, a Kori Volden i Dejan Davidovac po 11 poena.

Žalgiris sada ima skor 3-0, a Zvezda 1-2.

Zvezda bi u četvrtak trebalo da gostuje Asvelu, ali je taj meč neizvestan jer francuski tim ima problema sa koronavirusom, pa je otkazan večerašnji njegov meč protiv Panatinaikosa.

TOK MEČA

KRAJ 69:75

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut – Lekavičius je siguran oba puta sa penala 67:71

39. minut – Hol pogađa u visini penala za priključak crveno-belih! 67:69

37. minut – Lojd pogađa posle tri minuta igre bez koša na obe strane 64:69

33. minut – Jokubajtis pogađa za tri poena 62:69

32. minut – Lojd siguran oba puta sa penala 62:64

TREĆA ČETVRTINA

30. minut – Rubit pogađa preko Kuzmića za 60:62 za kraj ove deonice.

29. minut – Rubit siguran oba puta sa penala za novo izjednačenje 58:58

27. minut – Siguran je oba puta Grigonis sa penala, na drugoj strani pogađa Simonović 56:54

26. minut – Lojd monstruozno zakucava, na drugoj strani Lekavičius uzvraća trojkom 51:52

24. minut – Davidovac siguran oba puta sa penala na drugoj strani Hejs za tri 44:45

22. minut – Davidovac sada i za tri! 38:42

21. minut – Hejs pogađa za tri na drugoj strani uzvraća Davidovac za 35:42

POLUVREME

DRUGA ČETVRTINA

20. minut – Siguran je oba puta sa penala Lojd na drugoj strani Vasturija biva polovičan za 33:39

17. minut – Lovernj kompletira 2+1 za 31:36

16. minut – Lovernj polovičan sa penala za 31:33

15. minut – Vasturija pogađa sada i za tri za vođstvo Žalgirisa 29:30

13. minut – Kuzmić iz odbojke na, drugoj strani Vasturija iz prodora 26:25

12. minut –  Kuzmić se sjajno snašao ispod koša 24:23

11. minut – Lojd za tri! 22:19

PRVA ČETVRTINA

10. minut – Lekavičius vraća u egal nakon što je Jagodić Kuridža bio siguran oba puta sa penala 19:19

9. minut – Prvo je Lekavičius položio za dva pa Hol uzvratio trojkom za izjednačenje 17:17

8. minut – Jankunas sa penala dovodi Žalgiris u vođstvo 14:15

7. minut – Litvanci prilaze trojkom Lekavičiusa 11:9

6. minut – Lojd pogađa za dva 11:4

5. minut – Hol pogađa flouter 9:2

3. minut – Siguran je Lazić oba puta sa penala za 7:2

Izabranici Saše Obradovića, nakon trijumfa nad Cibonom, Baskonijom i čačanskim Borcem, žele da nastave pobednički niz.

U goste im dolazi litvanska ekipa, koja je dobro započela sezonu u elitnom takmičenju i ostvarila dve pobede.

Trener Saša Obradović istakao je da zna odakle njegovom timu preti glavna opasnost.

– Dolazi nam jedna vrlo jaka, organizovana i dobro trenirana ekipa, koja ima glavu i rep. Znamo odakle nam preti glavna opasnost, ona dolazi kroz plejmejkere, tu su i dalje Vokap, Lekavičijus, Grigonis kao najbolji šuter. U Lovernju imaju dobar balans te spoljne i unutrašnje igre – rekao je Obradović.

Crveno-beli ulaze u jak ritam utakmica, pošto je ove nedelje na programu duplo kolo Evrolige, a gostovanje ASVEL-u očekuje ih već u četvrtak.