Vaspitna kazna za Ninkovića

0

Strogo i vaspitno. Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije kaznila je mladog fudbalera Partizana Nikolu Ninkovića sa četiri meča suspenzije zbog fizičkog nasrtaja na Milana Ćuluma, fudbalera niškog Radničkog, na utakmici koja je prošle subote odigrana na stadionu Partizana.
Taj meč završen je pobedom crno-belih od 2:1, a pobedonosni gol postigao je upravo 19-godišnji Ninković, koji je posle samo nekoliko minuta pošto je ušao na teren odlično reagovao u šesnaestercu gostiju i matirao golmana Radničkog. Međutim, samo nekoliko minuta kasnije, sve ovo dobro što je uradio pokvario je nepromišljenim potezom, kad je posle jedne gužve na sredini terena nasrnuo na protivničkog igrača. Sudija je obojici pokazao crvene kartone, s tim što je komisija Ninkovića kaznila sa čak četiri meča, a Ćuluma sa jednom utakmicom neigranja.
Disciplinski sudija Slobodan Pajović objasnio je da se prilikom donošenja odluke vodilo računa o težini načinjenog prekršaja, ali i o tome da Ninkoviću ovo nije prvi put.
– Ninković je udario protivničkog igrača bez lopte i to je okvalifikovano kao teži disciplinski prekršaj. Na visinu kazne uticalo je i to što je ovaj mladi fudbaler i ranije kažnjavan zbog kršenja discipline – rekao je Pajović.
Ninkovića je u prošlosti kažnjavan zbog tuče sa Englezima u Kruševcu, prigovaranja sudijama, psovanja navijača, svađe sa saigračima oko izvođenja penala…
Međutim, u Partizanu su revoltirani ovakvom odlukom najavili žalbu, a trener Marko Nikolić je prokomentarisao da "odluke raznoraznih komisija podsećaju na neka davno prošla vremena".
 

Zvezda mora da isplati Asamou
Komisija za žalbe FS Srbije odbacila je prigovor Crvene zvezde na "slučaj Asamoa". Fudbaler iz Gane trebalo bi posle ove odluke da konačno dobije novac koji mu sleduje na osnovu dana provedenih u najtrofejnijem srpskom klubu.

 

 

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here