Fudbalska reprezentacija Italije

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je u gostima San Marino sa 10:0 i tako osigurala direktan plasman na SP u Kataru. Italija je odigrala nerešeno na gostovanju u Severnoj Irskoj, pa će u Katar moći da se plasira tek kroz baraž.

Englezi su na dominantan način završili kvalifikacioni ciklus i tako osigurali direktan plasman na SP u Kataru.

Englezi su na dominantan način završili kvalifikacioni ciklus i tako osigurali direktan plasman na SP u Kataru. “Gordi albion” postigao je čak šest golova u prvom poluvremenu.

San Marino načeo Megvajer u šestom minutu susreta, da bi u 15. Fabri postigao autogol za 0:2.

Do kraja prvog poluvremena usledela je kanonada Harija Kejna, koji je postigao četiri gola, u 27, 32, 39. i 42. minutu.

U drugom delu meča viđen je debitanski gol Smit Roa, a pogađali su i Mings, Abraham i Saka.

Uprkos porazu od Mađarske od 2:1, Poljska će kao drugoplairana ekipa Grupe I, ići u baraž.

Italija je propustila priliku da se direktno plasira na SP u Kataru.

Aktuelni šampion Evrope odigrao je nerešeno bez postignutih golova na gostovanju u Severnoj Irskoj, čime su zauzeli tek drugo mesto Grupe C.

Švajcarska je iskoristila kiks Italije, pa je savladavši Bugarsku sa 4:0. direktno izborila plasman u Katar.

Italija će tek kroz baraž moći da izbori plasman na SP.