U pretposlednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. Filipo Berardi (22) postigao jedini pogodak u porazu protiv Kazahstana s 3:1.

Kazahstan je već u 26. minutu vodio s 3:0, a kada se u 77. minutu zatresla i njegova mreža, igrači San Marina su opkolili strelca da s njim podele radost kao da se radi o nekom podvigu. Za večitog autsajdera u kvalifikacijama bilo za evropski bilo za svetski šampionat to zaista i jeste nesvakidašnje dostignuće.

San Marino je poslednji put dao gol na svom terenu 10. septembra 2013, kada se u kvalifikacijama za Mundijal 2014. sastao s Poljskom, koja je pobedila s 5:1. U potonjim utakmicama San Marino je postigao samo dva pogotka, ali oba u gostima i to u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018, jedan u Norveškoj (4:1), a drugi u Azerbejdžanu (5:1). Posle toga nije bio te sreće u 16 utakmica uzastopce, s gol-razlikom 0:79.

U poslednjem kolu San Marino u utorak dočekuje Rusiju, koja se zajedno s Belgijom plasirala na “Evro 2020” iz te grupe.