Veljković sve bliži Cvajti, Volfsburg Evropi: Verder posle 40 godina na korak od ispadanja u 2. ligu

0
Bundesliga FK Verder Bremen

Fudbaleri Volfsburga slavili su protiv Verdera sa 1:0 u 30. kolu nemačke Bundeslige i tako “gurnuli” domaći tim na ivicu ispadanja u Cvajtu posle 40 godina.

Utakmicama u nedelju završava se 30. kolo Bundeslige, a prvi meč na današnjem programu igrali su fudbaleri Verdera i Volfsburga.

Posle Ajntrahta koji je slavio u sredu na Vezeru sa 3:0 i Volfzburg je odneo sva tri boda sa severa Nemačke pogotkom Vuta Veghorsta u 81. minutu.

Prvo poluvreme je bilo neizvesno i ujednačeno, Verder je imao nekoliko dobih prilika u prvom delu meča. Sa druge strane, Verder je uzvratio, ali golova nije bilo.

Volfsburg se potom “trgao” i golom Veghorsta na asistenciju Klausa u 82. minutu došao do jako vrednih bodova koji su ih približili igranju u Evropi predstojeće jeseni.

Što se tiče Verdera, oni ostaju na 25 osvojenih bodova, 3 manje od Fortune koja se nalazi na mestu koje vodi u baraž, a 6 bodova manje od Majnca koji je prvi “iznad crte”.

Srpski reprezentativac Miloš Veljković je odigrao svih 90 minuta za Zelene, ali se nije proslavio.