Fiorentina je kao gost deklasirala Sampdoriju sa 5:1 u meču 24. kola Serije A, koji je obeležio srpski internacionalac Dušan Vlahović sa dva pogotka.

Gosti su poveli već u devetom minutu. Vlahović je odlično prošao po desnoj strani i poslao loptu na dalju stativu, tamo je nespretan bio fudbaler Dorije Torsbi, koji trese sopstvenu mrežu.

Već u 18. minutu, dosuđen je penal za popularnu Violu. Najpre, gledao se snimak, posle čega je utvrđeno da je jedan od fudbalera Sampdorije igrao rukom.

Vlahović je preuzeo odgovornost, raspalio je iz sve snage po sredini, golman je zakačio loptu, ali to nije bilo dovoljno da sačuva mrežu.

Bio je to peti gol bivšeg napadača Partizana u Seriji A ove sezone.

U 39. minutu domaćin pravi još jedan penal, skrivio ga je Muru, koji je tako zaradio i drugi žuti karton, tako što je laktom udario Pecelju u svom kaznenom prostoru.

Ovoga puta je odgovornost preuzeo Kjeza i rutinski doneo svom timu 3:0.

Otišlo se sa 0:3 na odmor, da bi posle 12 minuta igre u nastavku Fiorentina stigla i do četvrtog gola. Dalber je šutirao, golman Dorije brani njegov pokušaj, ali se lopta odbija do Vlahovića, koji bez problema trese nebranjenu mrežu rivala i postiže svoj drugi gol na utakmici, šesti u sezoni.

Tu nije bio kraj nevoljama za domaćina, kako je Federiko Kjeza u 78. minutu takođe stigao do drugog pogotka na utakmici, 5:0 za ekipu iz Firence.

Utešni gol za ekipu Klaudija Ranijerija postigao je Gabijadi u 90. minutu.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Vlahović i Milenković su proveli čitav meč na terenu u dresu pobedničkog sastava.

U ostalim mečevima, Udineze i Verona odigrali su bez golova, fudbaleri Juventusa pobedili su Brešu 2:0 i preuzeli vrh na tabeli Serije A, dok je Parma savladala Sasuolo sa 1:0.