Lična arhiva

Srpski takmičari se sa ovogodišnjeg Svetskog kupa WPC-a u Egiptu, u veoma jakoj konkurenciji, vraćaju sa dve zlatne medalje. Živorad Žika Marković, dizač tegova iz Leskovca i mlada Marija Jovanović iz Paraćina ostvarili su ogroman uspeh i popeli se na pobedničko postolje.

Marković je, osim zlatnog odličja, dobio i priznanje za najborbenijeg takmičara, čime je još jednom potvrdio klasu u ovom sportu.

Višestruki svetski, evropski i srpski šampion u dizanju tegova, odnosno benč presu, u Egiptu se oprobao u novoj disciplini – mrtvom dizanju i dokazao da mu sve ide od ruke, pa najsjajnija medija nije izostala.

Srpski šampion prvo je bio prijavljen za takmičenje u benč presu, ali nije bio zadovoljan rezultatom, ali je u mrtvom dizanju tegova osvojio zlato.

– Iskren da budem, nisam bio zadovoljan postignutim rezultatom, jer sam sebi zacrtao cilj da ništa ispod zlata ne dolazi u obzir. Video sam da mi nije dan, a onda sam imao priliku u četvrtak da osvetlam obraz Srbiji – rekao je Marković.

Kaže da je ponosan na Mariju, na čijim je grudima takođe zasijalo zlato.

– Ponosan sam na Mariju, ona je mlada takmičarka pred kojom je svetla budućnost i drago mi je što je ona, mogu to da kažem, moja učenica. Svakom učitelju bi trebalo da bude cilj da ga učenik nadmaši – rekao je Marković.

Marijin je osvojila zlato u disciplini benč pres, a njen uspeh još je veći ako se zna da je to tog odličja stigla u konkurencij 400 takmičarki. WPC – World Powerlifting Congres – Svetski kongres u dizanju tegova, Međunarodne federacije za snagu, ove godine je organizovan u Egiptu.

Obuhvata benč pres, mrtvo dizanje i čučanj, često sa opremom i bez nje. Takmičari iz Srbije redovno učestvuju i osvajaju medalje na međunarodnim WPC događajima.

Marković je već navikao na medalje i titule, ovo mu je već 15 sa velikih takmičenja. A zahvaljujući uspesima koje niže, njegov Leskovac će u maju biti domaćin Evropskog prvenstva WRPF saveza.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here