Tanjug

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Efes rezultatom 97:83 u meču 11. kola Evrolige.

Posle izjednačene prve četvrtine, u drugoj je Efes uspeo da se odlepi i u jednom trenutku stigne do plus devet (49:40).

U trećoj deonici Zvezda je na krilima ogromne podrške sa tribina i raspoloženih Nemanje Nedovića i Luke Mitrovića uspela da napravi potpuni preokret i čak povede sedam razlike (70:63). Zvezda je imala plus osam (78:70) na 7.43 pre kraja, a meč je definitivno rešen kad je domaćin poveo 84:75 na manje od pet minuta pre kraja.

Domaće je ka pobedi predvodio Nedović sa 23 poena, Mitrović je dao 19, Jago Mateus 15, a Džoel Bolomboj 13.

Kod Efesa su najefikasniji bili Šejn Larkin sa 21 i Vil Klajburn sa 17 poena, Rodrig Bobua je dao 13, a Majk Daum 10.

Sledeće nedelje je na programu duplo kolo, a Zvezda u sredu gostuje Valensiji, a u petak Baskoniji.

Zvezda sada ima skor 4-7, a Efes 5-6.