FK Crvena zvezda FK TSC

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su TSC 3:1 (1:1) u utakmici 6. kola Linglong Superlige Srbije.

Prvak Srbije je preokretom slavio nad dosadašnjim liderom prvenstva, koji ima meč više od crveno-belih i sada dva od Partizana, na stadionu “Rajko Mitić” u režiji Aleksandra Kataija.

U prvom delu su gosti iz Bačke Topole poveli preko Đura Zeca. On je protutnjao po sredini, iskoristio grešku i proklizavanje Erakovića i šokirao Crvenu zvezdu posle polovine prvog dela.

Međutim, usledio je brzi odgovor domaćina koji je četiri minuta kasnije izjednačio posle evrogola Krstičića. Ivanić je prebacio loptu do Gajić, koji ju je iz prve prosledio iskusnom vezisti, a ovaj volejom pogodio suprotni ugao.

Na poluvremenu je ušao Katai i režirao preokret posle novog pasa Gajića i udarca pod prečku, da bi solo prodorom spremio zicer Benu.

Napadaču sa Komora nije bilo teško da pogodi sa samo nekoliko metara praznu mrežu.

Za bitna tri boda, ali ono što je možda i važnije – nagoveštaj ulaska u pravu formu nakon oscilacija na početku sezone.

Izabranici Dejana Stankovića su se tako izjednačili na vrhu domaćeg prvenstva baš sa TSC-om, ali i napravili lepu uvertiru pred revanš u Klužu za overu plasmana u grupnu fazu Lige Evrope posle beogradskih 4:0.