“Crveno-beli” u prvom kolu Evrolige izgubili u Atini sa 87:82 (14:17, 23:18, 29:18, 21:29).

Zvezda je jurila veliku razliku koju je Panatinaikos napravio u trećoj četvrtini. U poslednju se ušlo s njegovom prednošću od 13 poena (66:53).

Taman i kada su se “crveno-beli” primakli, ili su “zeleni” ponovo odmicali ili je prvak ABA lige bio bez delotvornih odluka u napadu. Da je Zvezda imala još jednog raspoloženog igrača koliko je to bio Gist, možda bi i rezultat bio drukčiji. Naruku joj nije išlo ni to što je Odžo rano zaradio pet ličnih greški.

Panatinaikos: Tomas 18 (0-1 za tri), Rajs 12 (1-2), Papajanis 8, Papapetru 2 (0-1), Vujukas 4, Džonson 3, Braun, Fredejt 11 (1-2), Kalates 21 (3-6), Vili 2 (0-1), Mitoglu 6. Nije igrao Bentil. Trener: Pedulakis.

Zvezda: D. Braun 5 (1-2), Čović, L. Braun 3 (1-1), Perperoglu 15 (2-4), Davidovac 3 (1-2), Lazić (0-1), Faje 3 (1-2), Beron 15 (3-6), Dobrić 6 (0-1), Gist 22 (0-2), Dženkins 8 (0-1), Odžo 2. Trener: Tomić.

IV četvrtina

Kraj

Na 20 sekundi do kraja 85:80: Rajs je prvo pogodio oba bacanja, a Gist je zatim bio polovičan s penala.

Još pola minuta do kraja – 83:79 – Papajanis je promašio oba penala, a Gist je zakucao u Zvezdinom brzom napadu.

39`: 83:77 – Trojka Perperoglua, ali je i vremena sve manje.

37`: 81:74 – Zvezda se približila, a Kalates je dao trojku s osam metara.

37`: 78:72 – Gist ima 4-4 iz slobodnih bacanja.

35`: 76:70 – Beron se iskupio za maločas promašenu trojku.

34`: 74:67 – Primakla se Zvezda, ali u poslednjih pet minuta moraće da nadmaši sebe.

32`: 73:60 – Taman je Faje dao trojku, PAO je uzvratio istom merom preko Rajsa.

31`: 70:57 – Zvezda mora da uloži krajnji napor, pre svega čvrstom igrom u odbrani, ne bi li dostigla prednost grčkog tima.

III četvrtina – 66:53 (14:17, 23:18, 29:18)

Slaba Zvezdina četvrtina. Sedam sekundi do njenog kraja Derik Braun je proćerdao tako što je u prodoru načinio korake. Gist je najbolji u njenim redovima, čini se da se sam upinje protiv grčkog velikana, a ima četiri lične greške.

28`: 63:49 – Panatinaikos je za kratko vreme postigao dve trojke. Njegova zaliha raste, Zvezdina odbrana slaba.

26`: 58:47 – Gist koliko-toliko drži Zvezdu u igri. Sa 2+1 u ovom napadu stigao je do 15 poena. Na drugoj strani Kalates ga je pretekao trojkom – 16.

26`: 55:44 – PAO ima dvocifrenu prednost, najveću od početka.

24`: 50:42 – Davidovac je grubo pogrešio pošto nije zakucao iz zicera, a domaćin je u kontri uvećao prednost.

23`: 42:40 – PAO je u drugom poluvremenu krenuo s 5:0, a Zvezda se revanširala. Njenu mini seriju započeo je Davidovac trojkom.

II četvrtina

Domaćin na poluvreme odlazi s vođstvom 37:35 (14:17, 23:18). Najefikasniji u prvom delu bio je glavna uzdanica “zelenih” Kalates s 13 poena (4-7 za dva, 1-3 za tri). U Zvezdi je prednjačio Gist s deset poena i pet skokova. “Crveno-beli” su već lišeni pomoći Odža, koji je zaradio pet ličnih greški.

14`: 20:19 – Gist je prekinuo Panatinaikosovu seriju 10:0.