Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su, sa 4:1,  slavili na gostovanju protiv Napretka u meču 29. kola Superlige.

Odličnu uvertiru za Večiti derbi, napravili su crveno-beli protiv Kruševljana. Neizvesnost je trajala dvadesetak minuta da bi prvo Katai, iz penala u 21. , a onda i Falćineli u 25. minutu doneli Zvezdi ubedljivu prednost.

Promene rezultata nije bilo do kraja poluvremena, da bi u nastavku gosti ponovo napali. Tako su  u 71. minutu dodatno uvećali predost preko Bena. Falko je izveo slobodan udarac, golman Napretka je odlično intervenisao, ali je onda Ben ostao sam i dodatno uvećao prednost svog tima.

Ipak, neizvesnost u meč unosi bivši igrač crveno-belih Luka Milunović u 73. minutu kada se odlično snašao u šesnaestercu i savladao Borjana.

Usledio je odgovor Zvezde preko Pavkova 3 minuta kasnije kada je pogodio i postavio konačnih 4:1.

Da podsetimo u narednom kolu, koje se igra u sredu, Crvena zvezda dočekuje Partizan.

Napredak: Živković – Marinković, M. Milovanović, Mršić, Spremo – Zonjić, Kostić – Čečarić, Kočić, Milunović – Bačanin

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Pankov, Degenek, Gajić – Sanogo – Ben, Ivanić, Katai, Gavrić – Falčineli