Crvena zvezda je u 15. kolu Ling Long Superlige Srbije kao gost pobedila Proleter (2:0) i tako nastavila seriju pobeda u domaćem šampionatu koja je počela posle poraza od Partizana. Zvezda je pobedom dodatno podigla atmosferu pred sredu i meč protiv Totenhema u Ligi šampiona, a 100. pobedu na klupi srpskog šampiona ostvario je trener Vladan Milojević.

Proleter se odlično držao u prvom poluvremenu, iako je Zvezda bila mnogo bolja i ređala prilike, a najbolju je imao Milan Pavkov, ali mu je odbranio golman novosadske ekipe Perić. Otpor domaćina konačno je srušio Mateo Garsija u 59. minutu, posle dodavanja Veljka Simića. Sve dileme oko pobednika rešio je oporavljeni rezervista Ričmond Boaći u finišu meča posle asistencije Marka Jevtovića.