EPA-EFE/ANDREJ ČUKIĆ

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su, kao gosti u beogradskoj dvorani “Aleksandar Nikolić”, Makabi rezultatom 98:92 u meču 16. kola Evrolige.

Zvezda posle prve pobede u ovoj sezoni na strani ima skor 6-10, a Makabi sad ima 9-7.

Posle ujednačene prve deonice, koja je okončana rezultatom 20:20, u drugoj je Zvezda prvi put stekla dvocifrenu prednost (42:31), a na poluvremenu je imala plus devet (51:42).

Na startu treće deonice Zvezda je imala plus 17 (62:45), a ubrzo zatim i plus 19 (72:53), da bi se u poslednjih 10 minuta ušlo rezultatom 79:65.

Utakmica je bila rešena kad je Zvezda povela 87:69 na 7,32 minuta pre kraja. Makabi je tek dva minuta pre kraja uspeo da izađe iz dvocifrenog minusa, a na 35 sekundi pre kraja došao je na minus šest (92:98), ali nije uspeo da ugrozi pobedu Zvezde.

Kod Makabija je najefikasniji bio Vejd Boldvin sa 22 poena, Lorenco Braun je dao 20, a Džoš Nibo 18, a Tamir Blat 11.

U redovima Zvezde najefikasniji je bio Teodosić sa 27 poena, uz čak 14 asistencija, Džoel Bolomboj je dao 20, Rokas Gedraitis 16, a Majk Tobi 12 poena.

Zvezda u narednom kolu, sledećeg četvrtka, gostuje Panatinaikosu, dok Makabi istog dana ide na noge Žalgirisu.