24
Petak 12.09.2014.
21:35 >> 03:26h

BRAVO: Srbija je u finalu SP!

Srbija je opet zemlja košarke! "Kaznena ekspedicija" Aleksandra Đorđevića ispisala je nove stranice istorije srpske košarke. Posle Grčke i Brazila pala je i Francuska u polufinalu - 90:85 u super uzbudljivom susretu. Rival "orlovima" u finalu biće američke NBA zvezde. Srbija je u transu, slavi heroje: Tea, Bogdana, (B)Raduiljicu, Stefana, Krleta, Bjelicu, Kalinu, Simona, Jovića, Štimca, Raška, Birčevića!

Miloš Teodosić, najbolji košarkaš Srbije vodio je "orlove" do finala Mundobasketa 2014.

Kakva utakmica - ni Hičkok ne bi mogao ovo da izrežira. Tri četvrtine je Srbija briljirala, bila bolji rival, vodila od 12 do 18 poena razlike, ali u poslednjih 10 minuta razigrali su se Francuzi. Trojkama Batuma, Dijao, Furnijea izrežirali su paklen finiš. Smajili su "trikolori" na dva razlike, ali su Kalinić sa linije slobodnih bacanja i na kraju Simonović sekund pre kraja zapečatili sudbinu evropskog šampiona.

Mogu li Srbi preko SAD do zlata?

Briljirao je Miloš Teodosić u prvom poluvrmenu. Pogađao je za tri poena, asistirao, ubacio 18 poena i vodio "orlove" do velikih 14 razlike (46:32) posle 20 minuta igre.

Odlične role u prvom poluvremenu imao je Stefan Marković, Miroslav Raduljica i Nikola Kalinić. U nastavku razigrali su se Bjelica i Krstić i "orlovi" su držali dvocifrenu prednost.

A onda, sjajna igra "trikolora" u poslednjoj četvrtini. Ređale su se trojke fenomenalnog Batuma, Dijaa i Ertela i razlika je padala. U poslednjih nekoliko minuta odgovornost je preuzeo Bogdan Bogdanović i uspe da pogodi bitne koševe u trenucima kada smo imali "žute" minute. Treba istaći i neverovatni koš Raduljice, kada se Francuska vraćala u igru.

SRBIJA JE U FINALU. Rival u nedelju je SAD. Ovo je fenomenalan uspeh, ali zašto ne napasti američke zvezde. Čuda se događaju, verujemo u "orlove"!

FRANCUSKA: Ertel 12, Batum 35, Dio 2, Lovernj 4, Kaudi, Džekson 3, Furnije 10, Pjetrus, Bober 4, Dijao 13, Tili, Želabal 2.

SRBIJA: Teoosić 24, Simonović 2, Jović, Bogdanović 13, Bjelica 10, Marković 11 Kalinić 8, Birčević, Krstić 11, Raduljica 11, Katić, Štimac.

40. minut - Srbija izdržava nalete Francuza, koji fenomenalno šutiraju za tri poena. Teo je promašio na 84:81, dva bacanja za Francusku, 17 sekudni do kraja. Ertel samo jedno bacanje, faul nad Kalinićem. Sjajnooooo. Vodi Srbija 86:82, 16,7 sekundi do kraja. Bjelica povećava prednost. Dijao pogađa trojku za 85:88.
38. minut - Trojka Teodosića. Ali, vraća fenomenalni Batum, 30 poena sjajnog krila. Bogdanović samo jedno bacanje. Dijao opet za tri.
36. minut - Batum nas "ubija" - 27 poena za sjajnog krila Portlanda. Bogdanović uzima odgovornost u poslednjim napadima. Njegova četiri uzastopna poena. Siguran je sa linije slobodnih bacanja.
35. minut - Treća uzastopna trojka Francuske, ovaj put je Evan Furnije bio precizan. Srbija u krizi, "trikolori" su se digli u poslednjoj četvrtini, sve im polazi od ruke. Bogdanović vraća trojku.
34. minut - Dijao pogađa za tri - samo devet poena prednosti. Samo šest razlike za Srbiju. Nova trojka Batuma. Vraća Raduljica na +8 čudesnim košem.
33. minut - Konačno poeni Srbije, Markovićevih 11 poena. To nam je trebalo, bravo "orlovi".
32. minut - Bjelica opet nema sreća sa linije 6,75. Lopta je izašla. Marković promašuje trojku, kriza Srbije u napadu.
31. minut - Furnije pogađa trojku - 61:49. Serija Francuske 5:0 na startu poslednje četvrtine. Đorđević je odmah zatražio tajm-aut.
30. minut - Krstić odličan u trećoj četvrtini. Batum nam zadaje najviše problema, već 18 poena. Kraj treće četvrtine - 61:46 za Srbiju. "Orlovi" u trećoj četvrtini povećali prednost. Još malo i možemo da kažemo, Srbija je u finalu SP.
28. minut - Zakucavanje Krstića, sjajna asistencija Bogdanovića. Serija Krstića 4:0 - 57:41.
27. minut - Srbija ne da prednost. Odbili smo prvi nalet "trikolora". Batum najbolji kod Francuza. Gober smanjuje na -12.
25. minut - Sjajna igra Bjelice u nastavku - 53:37.
23. minut - Poeni Bjelice za 51:35. Bravo "orlovi".
22. minut - Nova trojka Teodosića. 21 poen našeg asa Batum uzvraća trojku.
20. minut - Kraj prvog poluvremena - Vodi Srbija 46:32. Odlično izdanje izabranika Aleksandra Đorđevića.
19. minut - Džekson pogađa trojku - 43:28. Serija Francuske 43:30. Prvi poeni Bogdanovića, trojka.
17. minut - Kalinić za +18. Fenomenalna Srbija igra u transu.
16. minut - Teo vraća na +13. Trojka Tea - 18 poena našeg čarobnjaka. Briljantna Srbija na +16 - 41:25.
15. minut - Mala kriza Srbije. Odličan prodor Stefana Markovića. Koš i faul. Srbija na +11 - 32:21. Kalinić iz kontre za +13.
14. minut - Kucanje Raduljice za plus 15. Serija Francuske 4:0. Đorđević traži tajm-aut.
13. minut - 13 poena Teodosića. Srbija na +11. Marković je ubacio 7. Srbija briljira u dosadašnjem toku meča. Faul nad Raduljica. Srbija povećava vođstvo.
12. minut - Nova trojka Teodosića. 11 poena našeg pleja.
10. minut - Batum pogađa drugu trojku. Posle prve četvrtine 21:15 za Srbiju.
9. minut - Marković za plus 10 - 20:10. Furnije postiže prve poena na meču. S druge strane, Krstić vraća +9 sa linije slobodnih bacanja.
8. minut - Trojka Stefana Markovića. Teodosić sa linije slobodnih bacanja povećava na 19:10. Osam poena našeg pleja.
6. minut - Već sedam poena Teodosića. Bjelica promašuje trojku. Lopta je izašla iz koša. Odlična igra Srbije u prvoj četvrtini.
5. minut - Trojka Batuma za prvo vođstvo Francuske 10:9. Miloš Teodosić vraća trojku.
4. minut - Svih pet poena za "trikolere" postigao Dijao. Zakucavanje Raduljice posle asistencije Teodosića.
3. minut - Faul nad Raduljicom ispod koša. Dva bacanja za našeg centra. Samo jednom je bio uspešan.
2. minut - Dobar početak Srbije. Kalinić postiže poene. Dijao postiže trojku. Marković povećava na 6:3.
1. minut - Utakmica je počela. Teodosić postiže prve poena na meču.
Startna postava Srbije: Teodosić, Marković, Kalinić, Bjelica i Raduljica. Za Francusku: Ertel, Batum, Želabal, Dijao, Lovernj.