U trećoj četvrtfinalnoj utakmici na 34. evropskom prvenstvu u Budimpešti domaćin pobedio s 14:10 (3:2, 3:3, 4:3, 4:2).

Rusi nijednom nisu imali vođstvo, ali su u prvom poluvremenu neprestano disali za vratom protivniku. Mađari su u drugom delu odmakli. U trećoj četvrtini prvi put su stekli zalihu od tri gola (8:5), a zatim i s četiri (10:6). Ruskim nadama je došao kraj.

Suparnik Mađarske u polufinalu u petak (17.30 časova) biće Crna Gora, koja je s 10:8 (3:3, 4:3, 2:1, 1:1) savladala Italiju, svetskog prvaka iz Južne Koreje prošlog jula. Ostalo još da Španija dočeka svog rivala za polufinalnu bitku u petak (20.30). Biće to uspešniji iz duela Hrvatske i Grčke, a poraženi će na megdan Srbiji u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta. Jedan par je Rusija – Italija.