Poraz Troickog u Sankt Peterburgu

0

Reprezentativac Srbije bio je favorit protiv 81. tenisera sveta, ali je odigrao jedan od lošijih mečeva u poslednje vreme. Jednostavno mu ništa nije polazilo za rukom i doživeo je neočekivani poraz.

U prvom setu obojica protivnika dobili su gemove u kojima su servirali, pa je odluka pala u taj brejku. Slovak ga je odigrao sa mnogo više koncetracije i lako dobio.

Prvi bejk viđen je tek u 20. gemu, a napravio ga je Troicki. Reprezentativac Srbije tada je poveo 5:3 u drugom setu, ali se i tada videlo da nije u formi, jer je već u narednom gemu dozvolio Beku da vrati brejk.

Drugi set je ipak pripao Troickom, koji je drugim uzastopnim brejkom dobio taj deo igre rezultatom 6:4.

Kada se činilo da će stvari ipak doći na svoje mesto, u trećem gemu Slovak je ponovo bez većih problema održavao rezultatsku ravnotežu, a pobedu je obezbedio brejkom u petom gemu.

Turnir u Sankt Peterburgu igra se za nagradni fond od 663.000 dolara.