Neverovatni Haland se igrao i razbio Šalke, poker golova u derbiju Rura, Herta slavila protiv Hofenhajma (FOTO/VIDEO)

0
FK Borusija Dortmund Bundesliga

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Šalke 4:0 u 26. kolu Bundeslige.

Od samog starta, u derbiju Rura, na papiru najzanimljivijem meču ovog kola, na terenu je postojala samo jedna ekipa, i to, Borusije Dortmunda.

Golove za BVB postigli su Haland u 29, Gerero u 45. i 63, odnosno Azar u 48. minutu.

Očekivano utakmica je otvorena u nešto sporijem ritmu, fudbaleri su bili prilično oprezni u duelima i generalno nismo gledali “onaj stari” fudbal.

Ipak, igrači su se ubrzo oslobodili početne treme i golovi su krenuli da padaju kao na traci i to u mrežu Šalkea.

Azar je u 29. minutu poslao odličnu loptu ka Halandu, a talentovani Norvežanin je samo postavio stopalo i skrenuo loptu iza leđa Šuberta.

Ovo je ujedno bio i prvi gol u ligama petice posle dvomesečne pauze zbog koronavirusa.

Dortmund je do poluvremena postigao još jedan gol. Brandt je asistirao, a Gerero snažnim udarcem u donji levi ugao pogodio za 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a samo tri minuta trebalo je domaćinu da u nastavku uveća prednost.

Haland je proigrao Brandta, ovaj pravovremeno dodao loptu do Azara, koji iz prve šutira, Šubert očajno reaguje i “Milioneri” stižu do 3:0.

Sve je bilo jasno u 63. minutu, kada je Haland majstorski progiro Gereira, ovaj je izbegao ofsajd zamku i matirao Šuberta po drugi put na meču, za konačnih 4:0.