Almerija je u 18. kolu španske Segunde dočekala Malagu i slavila je trijumf rezultatom 3:1 (1:1).

U ovom susretu ponovo se u strelce upisao Umar Sadik, bivši napadač Partizana, koji bi golovima mogao da donese veliki finansijski bonus u Humsku.

Podsetimo, Ukoliko Almerija uđe u LaLigu Partizanu sledi 4.000.000 evra.

Sadik je ove sezone postigao ukupno četiri gola u zvaničnim utakmicama i zabeležio tri asistencije za Almeriju.

Do novog je stigao u 11. minutu posle asistencije Viljalbe.

Gosti su izjednačili u trećem minutu nadoknade preko Munjoza.

Tek toliko da i ovog puta Almerija dođe do trijumfa iz “iksa”, za šta je postala specijalista ove sezone.

Veliki uticaj na ovaj meč imao i srpski štoper Nikola Maraš, koji je u 78. minutu doneo novo vođstvo domaćinu.

To se ispostavilo ključnim momentom na utakmici, a do kraja je Ramazani u trećem minutu nadoknade potvrdio trijumf crveno-belih.

Almerija je sada na trećoj poziciji na tabeli sa 38 osvojenih bodova, tri manje od prvoplasirane Maljorke.

Malaga je ostala na 12. mestu sa 25 bodova.