Fudbaleri Čelsija pobedili su Salcburg (5:3), a španski fudbaler je postigao spektakularan pogodak – petom.

Pedro je u 57. minutu utakmice video prazan prostor u odbrani Salcburga i utrčao u šesnaesterac, Barkli je to na vreme video i poslao mu loptu, pa je ovaj petom sproveo u mrežu.

Ovaj pogodak je definitivno jedan od najlepših koje je Pedro postigao u svojoj karijeri, a verovatno će se naći i u izboru za najlepši pogodak ove godine.

Čelsi je već na poluvremenu vodio sa 3:0, golove su postigli Ros Barkli i Kristijan Pulišić, a poslednji peti pogodak bio je gol Mičija Bačuaija u 88. minutu susreta.

Od igrača Salcburga Onguen i Minamino upisali su se u strelce, a zabeležena je i povreda Matea Kovačića za koju se za sada još uvek ne zna stepen ozbiljnosti.