ABA liga: Crno-beli se mučili, ali konačno slavili! Povreda Pavlovića

0

Fonet/A. K.
Dogorelo do nokata: Milan Mačvan, krilni centar Partizana ipak se radovao trijumfu

Konfuzno u napadu, sa mnogo tehničkih grešaka, i lošim skokom, izabranici Duška Vujoševića ponovi su razočarali, ali su ipak uspeli da ostvare sedmi trijumf u regionalnom takmičenju i sa više optimizma uđu u drugi deo sezone. Oko 4.000 navijača u "Pioniru" ponovo je gledalo očajnu igru njihovih ljubimaca. Kao da je letargija ušla i među navijače, pa crno-beli nisu imali "vetar u leđa" od strane publike, koja ih je nosila u prethodnih susretima.

Dobrih poslednjih četiri minuta bili su dovoljni crno-belima da pobede, ali ukoliko žele među prve četiri ekipe, Partizan mora mnogo bolje.

I na ovom susretu, srpski šampion je bio lišen pomoći Duška Vujoševića, koji "okajava" grehe" zbog isključenja protiv Mega Leksa, u 11. kolu regionalnog takmičenja. Crno-beli su igrali bez povređenih Gagića i Murića. Partizan je u sredini tabele skorom od po sedam pobeda i poraza i u konkurenciji je za plasman u plej-of, dok Solnok ima skor od šest pobeda i osam poraza.

PARTIZAN: Pavlović 13, Tepić 5, Kuzeloglu, Marinković, Dalo 3, Milutinov 9, Milosavljević 10, Mačvan 7, Andrić 9, Milutinović, Bezbradica, Bogdanović 6.

SOLNOK: Keler 4, Stajkovski, Vitman 10, Vojvoda, Džons 25, Bader 2, Brkić, Pavlović, Milošević 8, Mandoki, Gibson 6.

40. minut – Zakucavanje Miloševića 62:55. Kraj utakmice, 62:55.
39. minut – Džons smanjuje, 60:53. Milutinov rešava pitanje pobednika, 61:52, minut do kraja. Crno-beli će da ostavre sedmi trijumf u ABA ligi.
38. minut – Mačvan siguran sa linije slobodnih bacanja, 57:51. Tepić pogađa uz faul, Partizan se odlepio na +9, 60:51.
37. minut – Čak 20 izgubljenih lopti Partizana, uz očajan šut i slabo zagrađivanje reketa košarkaša srpskog šampiona. Milutinov konačno pogađa, 55:51.
36. minut – Crno-beli na +5, 53:48. Džons pogađa trojku, 53:51.
35. minut – Prazan hod košarkaša Partizana i Solnoka. Andrić konačno pogađa trojku, 51:48.
34. minut – Džons ponovo izjenadnačuje, 48:48.
33. minut – Nervozna utakmica, sa slabim procentom šuta obe ekipe. Očekuje nas neizvesna utakmica.
32. minut – Pavlović se povredio u doskoku, u pitanju je povreda zgloba, koja ga je mučila i prethodnih dana.
31. minut – Džons izjednačuje, 46:46. Zakucavanje Milutinova uz faul Badera, 49:46.
30. minut – Posle 30 minuta, Partizan vodi 46:44.
29. minut – Serija pleja Solnoka Vitmana od 10:0. Trojka Andrića, opet vodi Partizan, 42:40.
28. minut – Druga trojka Bogdanovića, 39:37, ali Vitman vraća trojku, njegovih osam uzastopnih poena.
27. minut – Vitman pogađa drugu trojku za Solnok, 36:35, neizvesno u "Pioniru". Vodi Solnok, serija 5:0 gostiju.
26. minut – Slaba igra obeju ekipa, pozorišna atmosfera u "Pioniru".
24. minut – Trojka Luke Bogdanovića, 34:32. Poeni Milosavljevića, Partizan ide na +4, 36:32.
23. minut – Slab start crno-belih i u trećoj četvrtini.
22.minut – Pavlović je postigao 11 poena, 31:30.
20. minut – Posle prvog poluvremena, minimalna prednost Solnoka, 29:30.
18. minut – Ne služi crno-bele šut. Keler pogađa prvu trojku za Solnok.
16. minut – Džons smanjuje na samo poen razilike, ali Pavlović postiže trojku, 26:22.
15. minut – Dve prodane lopte Daloa, gosti smanjuje preko Strahinje Miloševića, 23:20.
14. minut – Dalo ubacuje prve poena na meču, vodi Partizan 22:16.
13. minut – Gibson prekida seriju crno-belih sa četiri vezana poena.
12. minut – Milosavljević pogađa za 18:12. Problemi sa ofanzivnim skokom za Partizan.
10. minutPosle prve četvrtine, vodi Partizan 16:12.
8. minut – Četvrti poen Milosavljevića, 12:10. Nervozna igra oba tima.
5. minut – Poenima Milosavljevića i Andrića, Partizan je stigao do izjednačenja – 8:8. Serija crno-belih 7:0 za vođstvo 10:8.
4. minut – Gibson je vezao četiri poena, vodi Solnok 8:3.
3. minut – Konfuzan početak Partizana. Gosti bolji na startu meča.
1. minut – Utakmica je počela. Milan Mačvan postiže prve poene za Partizan.
I ovaj put, "grobari" su dobro popunili dvoranu "Pionir". Oko 4.000 gledalaca pratiće duel.