ABA: Metalac se “nakrkao” posle dočeka

0

abaliga.com/KK Metalac Farmakom/Foto studio ART
Ljubičić je briljirao u trijumfalnom otvaranju godine Metalca

Pravi košarkaški triler viđen je u Valjevu, a dramatičnost je u finišu dostigla vrhunac. Meč je odlučen u poslednjem minutu, pošto su Malešević i Jevtović pogodili za Metalac, a Armsted na drugoj strani promašio ključan šut.

Utakmica je bila izjednačena od početka. Metalac je dobro počeo, dobio prvu deonicu sa 23:18, ali tim Aleksandra Džikića zaigrao je bolju odbranu u nastavku i pred poslednju deonicu imao je četiri poena prednosti.

U redovima Metalca istakao se Malešević sa 17 poena, pet skokova i četiri asistencije, Majstorović je dodao 16, uz četiri skoka, Jevtović je imao 17 poena i pet uhvaćenih lopti, dok je Ljubičić zabeležio deset poena, sedam skokova i tri asistencije. Na drugoj strani, Armsted je ubacio 20, Mulalić 17, a Vangmene 12 poena.

Ekipa Vladimira Đokića igra još naredna tri meča ABA lige na svom parketu, pa u slučaju povoljnih rezultata imaju čak i šansu da se uključe u borbu za plej-of.