Argentina slomila hrabre “zmajeve”

0

Trenutak kada Sead Kolašinac nespretno interveniše i šalje loptu u gol pored nemoćnog Begovića

Argentina je na samom startu iskoristila nespretnu reakciju Kolašinca i brzo stekla prednost koju je sačuvala do poluvremena. Jedinu priliku za Bosnu propusto je Lulić nakon kornera u finišu prvog dela. Nastavljeno je u visokom ritmu i u drugom delu a razigrao se Leo Mesi koji posle sjanog dodavanja Iguaina pogađa desni ugao Begovićevog gola i uz pomoć stative uvećava prednost.

Nije se Bosna predavala do kraja i u samoj završnici bila je nagrađena golom. Sjajan pas Lulića kroz odbranu "Gaučosa" u mrežu je smestio iskusni Ibišević, ali Bosna nije imala snage da se do kraja varti i Argentina je odnela sva tri boda na startu prvenstva.

Kraj: Argentina je uspela da sačuva prednost i zabelži pobedu na startu prvenstva
90+2. minut: Sjajna kontra Argentine ali je Mesi zamalo bio neprecizan
90. minut: Dobar napad Argentine ali je udarac Mesija izblokiran
88. minut: Bilja menja Aguera.

84. minut: GOOOL!

Ibišević sjajno realizuje maestralno dodavanje Lulića i Bosna je ponovo u igri

82. minut: Nakon dva izblokirana šuta "Zmajeva" Argentina je izvela kontranapad ali je u poslednjem trenutku pas Aguera za Mesija presekao Bičakčić i spasao siguran gol
80. minut: Pao je tempo utakmice. Argentina kontroliše loptu
77. minut: Dobra prilika za Iguaina ali šut glavom završio je iznad prečke
74. minut: Druga izmena za Bosnu. Misimovića menja Medunjanin.
71. minut: Nova prilika za Argentinu. sjajan centaršut Mesija a dva igrača Argentine su zakasnila na tu loptu
69. minut: Prva izmena u BiH. Sušić pojačava napad uvođenjem Ibiševića koji je zamenio desnog beka Mujdđu

65. minut: GOOOl!

Sjajno dodavanje petom Iguaina do Mesija a ovaj nakon sjajnog driblinga šutira po zemlji i od stative sjanim golom povećava prednost

63. minut: Pokušaj Mesija iz slobodnog udarca ali visoko preko gola
60. minut: Prilika za Argentinu. Mesi je nesebično uposlio Aguera a ovaj iskosa sa desne strane šutirao pravo u Begovića
58. minut: Opasan centaršut Hajrovića i intervencija Roha u poslednjem trenutku. Nakon kornera pokušao i Misomivić ali previše je komplikovao
55. minut: Prilika za Aguera nakon pasa Mesija ali šut visoko preko gola
54. minut: Dobar prodor Lulića i udarac Hajrovića ali ponovo pravo u Romera
52. minut: Spetljao se Roho u svom kaznenom prostoru ali srećom po njega Bosna nije došla do lopte
49. minut: Prvu priliku imala je Bosna. Solidan šut Hajrovića iz slobodnog udarca ali je Romero dobro postavljen
46. minut: Počelo je drugo poluvreme. Dve izmene u Argentini. Iguain je ušao umesto Maksija Rodrigeza a Gago umesto Kampanjara
45+1: Kraj solidnog prvog poluvremena
45. minut: Opasnost po gol BiH. Nekoliko sjajnih driblinga Mesija ali je u poslednjem trenutku sprečeno njegovo dodavanje prema Agueru. Minut nadoknade će se igrati
43. minut: Bosna napada ali loš potez Bešića koji je iznervirao selektora Sušića
41. minut: Sjajna prilika za Bosnu posle kornera kada je Lulić sjajno šutirao glavom ali u poslednjem trenutlku je uspeo da interveniše Romero
37. minut: Nezgodan sudar u skoku glavama Aguera i Bičakčića i morale su da intervenišu lekarske ekipe

33. minut: Solidan pokušaj Džeka nakon propuštene lopte Misimovića ali ipak preko gola

32. minut: Opasnost po gol Bosne. Aguero je pokušao u kaznenom prostoru a u nastavku akcije jak udarac Maskerana ali je Begović bio dobro postavljen
29. minut: Prilika za BiH ali je Lulić za dlaku bio u ofsajdu
27. minut: Gužva u kaznenom Argentine ali Bosna nije uspela da uputi udarac ka golu Romera
25. minut: Smirila se situacija na terenu. Argentina je zaigrala visoki presing za koji Bosna nema rešenja
21. minut: Prilika za Argentinu. Mesi je izbegao ofsajd zamku ali je predugo oklevao sa udarcem i bio izblokiran
18. minut: Prilika za Aguera ali je njegov udarac izblokiran. Loš dribling Mesija u nastavku akcije
17. minut: Pjanić oduzima loptu Mesiju na sredini, usledio je centaršut ali je Džeko previše oklevao
14. minut: Prilika za Bosnu. Hajrović zamalo da dođe u stopostotnu šansu ali je loše primio loptui omogućio Romeru da je pokupi
12. minut: Pokušao je Zabaleta da probije po desnoj strani ali u poslednjem trenutku interveniše odbrana BiH
9. minut: Maskerano gubi loptu na sredini terena i pravi faul za koji mu sudija oprašta žuti karton
8. minut: Prvi korner za Bosnu i opasnost po gol Argentine
6. minut: Opasno je bilo posle kornera u kaznenom prostoru Bosne ali je opasnost otklonjena.

3. minut: GOOOL!

Nakon prekida sa desne strane nespretno je reagovao Kolašinac i autogolom doneo prednost Argentini

1. minut: Počeo je susret

Sastavi timova:

Argentina: Romero, Zabaleta, Kampanjaro (Gago), Fernandez, Garaj, Roho, Rodrigez (Iguain), Maskerano, Di Marija, Mesi, Aguero (Bilja)

BiH: Begović, Mujdža (Ibišević), Bičakčić, Spahić, Kolašinac, Bešić, Hajrović (Višća), Misimović (Medunjanin), Lulić, Pjanić, Džeko