U prvoj utakmici pretposlednjeg kola u L grupi Lige Evrope kazahstanski prvak na -16 po Celzijusu pred svojom publikom pobedio engleskog velikana s 2:1.

Junajted je poveo u 10. minutu preko kapitena Džesija Lingarda (26), najstarijeg igrača mimo golmana u Solskjerovom timu, najmlađem u istoriji “crvenih đavola” u evrokupovima s prosekom od 22 godine i 26 dana.

Izjednačio je Dmitrij Šomko u 55. minutu, pet minuta pošto je 19-godišnji Holanđanin Čong, koji u sebi ima indijsku i kinesku krv, propustio kolosalnu priliku da udvostruči vođstvo gostiju. Promašio je prazan gol s tri metra.

Astana je do pobede stigla autogolom. Dišon Bernard, još jedan 19-godišnjak, sproveo je loptu u svoju mrežu posle reskog  centaršuta s desne strane.

U drugoj utakmici ove grupe u 18.55 časova u Hagu AZ Alkmar dočekuje Partizan. Parovi poslednjeg kola (12. decembar) jesu: Mančeseter – AZ, Partizan – Astana.

Tabela: Mančester 10, AZ 8 (-1), Partizan 4 (-1), Astana 3.