Atlanta na krilima Srbina u plej-ofu posle 4 godine! (VIDEO)

0
Bogdan Bogdanović

Atlanta je i zvanično obezbedila plasman u plej-of NBA lige, posle pobede nad Vašintonom i velikog preokreta za 120:116.

Džon Kolins je na 24 sekunde pre kraja pogodio za tri poena i doneo prvu prednost domaćinu u drugom poluvremenu (117:116).

Ti poeni uveli su Vizardse u veliku nervozu u samoj završnici, pa je Atlanta sa linije penala overila slavlje i prvi plasman u plej-of posle 4 godine.

Odličnu partiju odigrao je i srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović koji je bio treći strelac meča sa 20 postignutih poena. Nekadašnji košarkaš Partizana proveo je na terenu nešto više od 40 minuta, iz igre je šutirao 8/15, od čega 4/30 za tri. Imao je i dva skoka i tri asistencije.

Bogdanoviću je ovo bila šesta uzastopna utakmica sa dvocifrenim brojem poena, ukupno treća vezana sa najmanje 20, kojom je stiga do proseka od 16 poena po meču, 3,7 skokova i 3,3 asistencije.

Vašington je predvodio fantastični Rasel Vestbruk, koji je bio najbolji strelac meča sa 34 poena, a ostvario je i dabl-dabl učinak zbog 15 ostvarenih asistencija. Imao je i pet skokova.

Sa druge strane gotovo nezaustavljiv bio je Tre Jang, kojem su nedostajala dva skoka i jedna asistencija za trpl-dabl. Ubacio je 33 poena, a jedan deo njih bio je dragocen u poslednjoj deonici prilikom stizanja prednosti.

Značajan doprinos slavlju domaćina dali su i Kolins sa 18, odnosno Kapela sa 17 poena, uz 11 skokova.