Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na gostovanju u Moskvi domaću Lokomotivu sa 2:1 u meču 2. kola Lige šampiona.

Od samog starta meča Lokomotiva je odlično počela i nametnula svoj ritam favorizovanom rivalu i aktuelnom prvaku. Ipak, posle neiskorišćenih uvodnih prilika, usledila je kazna, pa je posle odlične akcije, i asistencije Pavara, Gorecka u 13. minutu pogodio mrežu za 1:0.

Do kraja poluvremena promene rezultata nije bilo.

U nastavku, posle nešto mirnijeg početka, Lokomotiva se prvo odlično branila, da bi potom pojačala ritam, počela da stvara šanse i u 70. minutu preko Mirančuka došla do izjednačenja.

Od tog momenta, tim koji sa klupe predvodi srpski stručnjak se nije povukao već je dodatno napao. Usledile su odlične prilike za Mirančuka i Ze Luisa, ali je Nojer uspeo da zaustavi njihove udarce.

Sa druge strane, usledila je ponovo kazna. Tako je Kimih “uhvatio” odličan volej i poslao loptu u donji levi ugao Lokomotive za konačnih 2:1.

U drugom meču koji se igrao u terminu od 19 sati sastali su se Šahtjor i Inter, a  meč je završen bez golova 0:0.