U šesnaestini finala španskog kupa madridski tim, za koji je debitovao Ivan Šaponjić, izgubio u Leonu s 2:1.

Barselona je izvukla živu glavu na Ibici (2:1), Real nije briljirao u pobedi protiv Unionistasa u Salamanki (3:1), ali su večiti rivali španskog fudbala prošli u osminu finala. Atletiko je i vodio protiv Leonese pogotkom Anhela Koree u 62. minutu. Izjednačio je Hulen kastaneda u 83. Igrani su produžeci. Veliku radost domaćinu doneo je u 108. minutu Serhio Benito.

Poslednji put Atletiko je izgubio u kupu od trećeligaša 21. decembra 2011. U šesanaestini finala, a igrana su dva meča, Albasete ga je savladao i kod kuće (2:1) i na nekadašnjem stadionu “Vinsente Kalderon” (1:0). Trener madridskog tima tada je bio Gregorio Mancano. Sutradan posle revanša je smenjen. Postavljen je Argentinac Dijego Simeone, i dan-danas trener Atletika.

Prvu utakmicu za Atletiko odigrao je Ivan Šaponjić. Ušao je u igru u 60. minutu.