Tanjug

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Baskonije rezultatom 87:85 u meču 13. kola Evrolige.

Srpski reprezentativac Vanja Marinković postigao je osam poena od prvih 10 domaćina za vođstvo 10:2 posle četiri minuta igre.

Baskonija je prvu dvocifrenu prednost stekla u 13. minutu (32:21), a sredinom druge deonice imala je plus 13 (43:30), a na poluvremenu je bilo 52:43.

Na polovini treće deonice bilo je 60:51 za Baskoniju, ali je Zvezda uspela da izjednači u 28. minutu na 62:62, ali se u posldnju deonicu ušlo sa plus pet za izabranike Duška Ivanovića (67:62).

Šest minuta i 33 sekunde pre kraja ponovo je domaćin imao plus 10 (75:65), a u poslednja tri minuta ušlo se sa 81:71 za Baskoniju, a u poslednji minut sa 84:79. Trojkom najefikasnijeg igrača utakmice Rokas Gedraitisa, do skoro igrača Baskonije, Zvezda je na 25 sekundi pre kraja smanjila na 82:84.

Marinković zatim pogodio jedno od dva slobodna bacanja, a osam sekundi pre kraja Gedraitis je trojkom izjednačio na 85:85, pa je Baskonija imala napad za pobedu, ali je usledio faul nad Tadasom Sedekerkisom koji pogađa oba bacanja za 87:85 na šest sekundi pre kraja.

Gedraitis je šutnuo trojku za pobedu, ali je nije pogodio, pa su izabranici Janisa Sferopulosa i dalje bez pobede u gostima ove sezone.

Sedekerkis je sa 18 poena bio najefikasniji u redovima Baskonije, Markus Hauard je dao 17, a pratili su ih Čima Moneke sa 15, Nikolaos Rokgavopulos sa 14 i Marinković sa devet.

U odsustvu povređenih Šabaza Nejpira i Adama Hange kod Zvezde je najefikasniji bio Gedraitis sa 24 poena, Džoel Bolomboj je dao 14, a Miloš Teodosić 13.

Baskonija sad ima skor 8-5, a Crvena zvezda 4-9. U narednom kolu Baskonija sledećeg četvrtka dočekuje Virtus, a istog dana će Zvezda ugostiti Albu.