M. Ninović
Dvostruki strelac za Beograd Ivan Kunavelis

Fudbaleri Beograda iz Adelajda bili su na dobrom putu da ostvare pobedu u gostima, a onda su opet igrali na ivici poraza, da bi na kraju morali da se zadovolje remijem protiv Istern junajteda – 2:2.

U neizvesnoj utakmici 8. kola Prve državne lige Južne Australije, najstariji srpski klub na Petom konitinentu neočekivano teško je došao do boda protiv rivala iz donjeg doma tabele, mada je prema stvorenim šansama rezultat trebalo da bude u korist Beogrda.

Bilo je pregršt prilika koje izabranici trenera Demijena Morija nisu uspeli da iskoriste, za šta delimično može da se “krivi” neravan i težak teren koji nije dozoljavao da se igra rasplamsa. Domaći su prbi došli u prenost, već u 8. minutu, da bi Beograd u narednih sat i kusur igre propustio mnoštvo izglednih šansi ne samo da izjednači, već i da povede.

Konačno, Ivan Kunavelis je u 73. minutu doneo rezultatsko poravnanja i navijačima srpskog kluba je pao kamen sa srca.

Međutim, nepuna dva minuta kasnije domaći su iskoristili grubu grešku ekipe iz Vudvila i ponovo poveli. Ekipi Beograda je trebalo nekih pet minuta da se povrati od tog šoka i dođe u gol šansu iz koje je osvojen bod. Zbilo se to u 80. minutu kada je iz opravdano dosuđenog penala ponovo Kunavelis bio precizan i postavio končanih 2:2.

Beograd je igrao u sastavu: Čembrlen, Marković, Tobijas, Kamins (Verbi 80’), Batler-Baudon, Felps, Nudžaim, Simić, Lav (Džons 59’), Kunavelis, Natsiopoulos.

U idućem kolu Beograd će u derbiju prvog dela sezone ugostiti drugoplasiranu ekipu na tabeli VT Birkalu. Meč se igra u subotu 19. juna od 15.00 časova na terenu Frenk Mičel Park u Vudvilu.

Pobeda rezervista i juniora

U susretu rezervnih timova pobedila je ekipa Beograda sa 1:0 (0:0). Jedini pogodak postigao je Đorđo Karakicios u 72. minutu. Od 80. minuta rezervni tim Beograda je igrao s igračem manje, jer je isključen golman Nikola Jokić zbog koškanja s protivničkim igračem.

Rezervni tim Beograda je posle osam odigranih kola četvrti na tabeli sa 13 osvojenih bodova (četiri pobede, remi i tri poraza, gol razlika 12:8).

U susretu juniorskih timova pobedili su juniori Beograda 3:1 (0:1). Golove za srpski tim postigli su Ivan Bezbradica i Tejlor Foster dva. Juniori Beograda su četvrti na tabeli sa 16 bodova (pet pobeda, remi i dva poraza, gol ralika 21:17).

Prva državna liga Južne Australije

Rezultati 8. kola: VT Birkala – Vestern Strajkers 1:0, Istern Junajted – Beograd 2:2, Adelajd Kobras – Modburi Džets 1:1, Adelajd Viktori – Z. Adelajd 3:0, Fulam Junajted – Plejford Siti 0:1, Adelajd Hils – Para Hils Najts 0:1.

1. Beograd 8 5 2 1 16:6 17

2. VT Birkala 8 5 1 2 16:7 16

3. Plejford S. 8 5 0 3 17:10 15

4. Viktori 8 4 2 2 15:9 14

5. Modburi 8 4 2 2 13:7 14

6. Para Hils 8 3 2 3 5:6 11

7. V. Strajkers 8 3 1 4 10:13 10

8. Adelajd Hils 8 3 0 5 9:10 9