Vesti

Duga prinudna pauza izgleda da nije prijala fudbalerima Beograd Vudvila. Najstariji srpski klub u Australiji je posle mršavog remija u prvom meču nastavku, pretrpeo poraz u utakmici 17. kola Prve državne lige Južne Australije.

Drugi ovogodišnji poraz Beogradu je naneo Južni Adelajd rezultatom 2:1 (1:0). Golove su postigli Rajdaut u 24. i Gudi u 53. minutu za domaće, a Moran u 55. minutu za Beograd. Glavni sudija Geri Muni dodelio je dva žuta kartona igračima Južnog Adelajda i čak četiri fudbalerima srpskog kluba.

Trener Beograda Demijen Mori izveo je sledeći tim: Čemberlen, Volter, Dej, Tobijas, Kasalbore (Bejns 78’), Menekela (Šumark 84’), Felps, Nudžaim, Sinjore, Simić (Gep 55’), Moran.

Ako su u prethodnom kolu fudbaleri Beograda uspeli da posle slabije igre iščupaju bod u susretu sa Birkalom, ovog puta su odigrali daleko bolje, ali ni to nije bilo dovoljno za bod u gostima. Imali su izabranici trenera Morija prilika posebno kada je u dva navrata u gol pozicijama bio Stefan Simić. Reklo bi se da je i sportska sreća bila na strani domaćina. Domaći fudbaleri su drugi pogodak postigli direktno iz kornera. Vodili su 2:0, ali je Beograd u 55. minutu uspeo da smanji.

Međutim, domaći su uspeli da sačuvaju vođstvo do kraja i time uknjiži nove bodove s kojima ostaju u samom vrhu tabele.
Rezervni tim Beograda ostvario je i šestu uzastopnu pobedu u ovogodišnjem prvenstvu – 2:1 (1:0) i na čelu je tabele sa maksimalnih 18 osvojenih bodova. Drugoplasirani Vestern Strajkers zaostaje pet bodova iza Beograda.
Mladi tim Beograda do 18 godina je doživeo poraz 2:4 i deveti je na tabeli sa svega pet bodova.

Sledeću utakmicu Beograd će igrati na domaćem terenu Frank Mičel Park u Vudvilu, protiv ekipe Fulam Junajted. Meč se igra u subotu, 18. jula u popodnevnom terminu od 15 časova.

PRVA LIGA JUŽNE AUSTRALIJE

Rezultati 17. kola: Vestern Strajkers – Adelajd Viktori 2:1, Južni Adelajd – Beograd 2:1, Plejford Siti – Birkala 3:1, Zapadni Adelajd – Sturt Lajons 1:3, Fulam Junajted – Adelajd Hils 3:0, Vajpers – Siford Rendžers 4:2.

12 Siford 6 0 2 4 10:17 2

Raspored 18. kola (17/18 juli 2020): Birkala – J. Adelajd, Beograd – Fulam J, Siford Rendžers – Plejford Siti, Adelajd Viktori – Z. Adelajd, Surt Lajons – Vajpers, Adelajd Hils – Vestern Strajkers.

Pet golova Ranićeve

Ženski tim Vudvil Beograda do 17 godina ostvario je drugu pobedu zaredom, posle poraza od Gulera 1:2. U nedelju su pobedile favorita Modburi Vistu sa neverovatnih 11:2. Utakmica je odigrana u jutarnjem terminu na stadionu Frank Mičel Park u Vudvilu, a golove su postigle Ranić (5), Perota (2), Kristakos (2), Pitakis i Barbaro.

Posle tri odigrana kola, juniorke Beograda su sa još dve ekipe na vrhu takmičarske tabele sa po šest osvojenih bodova. U idućem kolu devojke Vudvil Beogarda su slobodne, jer u njihovoj grupi igra sedam ekipa. Tako će devojke Beograda tek u 5. kolu igrati u gostima protiv ekipe Modburi Džets, u nedelju 26. jula, u jutarnjem terminu od 8.45 časova.
Juniorke Beograda do 15 godina odigrale su nerešeno 1:1 sa ekipom Modburi Vista.