M. Ninović
Raspoloženi za igru: Simić, Volter i Ljujić

Fudbaleri Vudvil Beograda ostvarili su pun pogodak u derbiju kola protiv Zapadnog Adelajda. Igrači srpskog kluba su kao gosti pobedili dosadašnjeg lidera i svrgnuli ga s trona – 2:1 (2:0).

Još u prvom poluvremenu Beograd je stekao veliku prednost. Najpre je sjajni Stefan Simić postigao svoj osmi pogodak u sezoni i prekinuo tronedeljni golgeterski post. Ovaj gol dao je krila četi iz Vudvila, pa je do odlaska na odmor domaća odbrana još jednom kapitulurala. Ovaj put strelac je bio Japanac Juiči Hasegava koji kao defanzivac inače retko kada dolazi u gol-šanse.

Zapadni Adelajd je uspeo da pogotkom u petom minutu drugog poluvremena zakuva situaciju i pokuša da režira preokret. Međutim, tim trenera Dejmijena Morija je u derbiju odigrao zaista dobro i uspeo da se odupre pritisku rivala.

Poslednjih dvadesetak minuta Zapadni Adelajd je stihijski napadao kako bi stigao barem do izjednačenja, ali su napadi bili jalovi i zaustavljali su se na defanzivnom “zidu“ Beograda. Mudrom i čvrstom igrom gosti su priveli meč kraju i zasluženo odneli bodove u Vudvil.

Svi fudbaleri Beograda zaslužuju pohvale za dobru igru i požrtvovanje na terenu tokom 90 minuta, a treba istaći i da su igrali oslabljeni, bez kapitena i jednog od glavnih oslonaca ekipe Šanina Nudžaima.

Trener Beograda Mori iodlučio se za sledeći sastav: Čembrlan, Volter, Ljujić, Tobijas, Hasegava, Moran (od 74. Dej), Kamins, Felps, Simić (od 90. Negus), Gep (od 69. Stefanopulos), Natsiopulos.

I rezervni tim Beograda uknjižio je nove bodove pošto je ostvario pobedu od 4:3 (0:2). Iako je domaćin vodio sa 2:0 na poluvremenu, rezervisti Beograda su uspeli da najpre anuliraju prednost domaćina, a zatim i potpuno preokrenu skoro viđen poraz u pobedu.

Posle 16 odigranih kola rezervni tim Beograda je i dalje prvi na tabeli sa 37 bodova, tri više od drugoplasiranog Zapadnog Adelajda.

U meču juniora do 18 godina postignuto je čak devet golova, a slavio je Zapadni Adelajd – 5:4 (3:0). Za juniore Beograda golove su postigli: Helmans dva, Pavludis i Bezbradica. Posle 16 kola mladi tim Vudvil Beograda je treći sa 30 bodova (devet pobeda, tri remija i četiri poraza).

U narednom kolu Beograd na domaćem terenu Frenk Mičel Park u Vudvilu dočekuje pretposlednju ekipu na tabeli Vajperse. Meč se igra u subotu, 26. septembra od 15.00 časova.

Juiči Hasegava u akciji

Juniorke ruše sve redom

Mladi ženski tim Beograda do 17 godina savladao je u gostima ekipu Maunt Barker junajted sa 3:0 (1:0). Golove su postigle Mia Perota, Karla Perota i Tiana Ranić. Starije juniorke su treće na tabeli sa 22 boda (sedam pobeda, remi i tri poraza). Iduću utakmicu igraju u nedelju 27. septembra od 9 sati, u Vudvilu potiv Južnog Adelajda.

Dve godine mlađe juniorke Beograda su sa čak 8:1 (4:0) savladale Zapadni Adelajd, a golove su postigle Tiana Ranić tri, Aleksia Barbaro dva, Paras Andopulos, Karla Perota i Lana Jovanović po jedan. Juniorke do 15 godina su prve na tabeli sa 33 boda, šest više od drugoplasirane ekipe Adelajd Hilsa.

Prva liga Južne Australije

Rezultati 9. kola: Vestersn strajkers – VT Birkala 1:2, Siford rendžers – Adelajd Viktori 3:4, Plejford siti – Sturt Lajons 0:1, Zapadni Adelajd – Beograd 1:2, Fulam junajted – Južni Adelajd 0:3, Vajpers – Adelajd Hils 1:1.

12. Siford r.       16        0          3         13         19:51    2

Parovi 10. kola: VT Birkala – Z. Adelajd, Beograd – Vajpers, J. Adelajd – V. Strajkers, Viktori – Sturt Lajons, Fulam j. – Plejford s, Adelajd Hils – Siford rendžers.

Napomena: Na kraju regularnog dela takmičenja u viši rang ulaze dva tima – prvak na tabeli i finalista plej-ofa.