Čelsi ubedljiv, poraz Liverpula

0

U 11. kolu engleskog šampionata vodeći Čelsi je sa 0:4 deklasirao Bolton na Ribok Stadionu. Frenk Lampard je načeo domaćina iz penala u 45. minutu, a Deko, Drogba i Zet Najt autogom, postavili su konačan rezultat, koji je "plavce" održao na vrhu tabele engleskog šampionata.

Čelsi ima dva boda prednosti u odnosu na Mančester Junajted, koji je sa 2:0 pobedio Blekburn golovima Berbatova i Runija.

Veliko i neprijatno iznenađenje doživeo je Liverpul, i to na gostovanju Fulamu rezultatom 3:1. "Crveni" su od pobede nad Junajtedom (2:0), opet upali u krizu, izgubljen je meč u Kupu protiv Arsenala (2:1), a onda je usledio i ovaj na Krejven Kotidžu. Osim toga menadžer Rafa Benitez je ostao bez kapitena Stivena Džerarda i najboljeg igrača Fernanda Toresa koji su povređeni.

Fulam je poveo preko Zamore, a izjednačio je Tores koji je morao da napusti igru. Liverpul je u poslednjih 20 minuta dobio dva crvena kartona (Degen i Karager), a domaćin je brojčanu nadmoć iskoristio sa dva pogotka Nevlanda i Klinta Dempsija.

U gradskom derbiju u Londonu, Arsenal je sa 3:0 pobedio Totenhem, čime je nastavio odličnu seriju dobrih igara i rezultata. Van Persi je dva puta pogađao mrežu "petlova", a u listu strelaca upisao se i Fabregas.

Pobedu u ovom kolu i to ubedljivu ostvario je Portsmut protiv iznenađujuće lošeg i gostujućeg Vigana rezultatom 4:0. Trostruki strelac bio je Aruna Dindan, a jedan pogodak postigao je Pikione.

Everton je na Gudison Parku podelio bodove sa Aston Vilom 1:1, a strelci su bili Biljadetinov za domaće i Kerju za goste. Bodove su podelili Stouk i Vulverhempton za koje je igrao Nenad Milijaš 2:2, kao i Vest Hem na gostovanju Sanderlendu identičnim rezultatom 2:2.