Hambrug poražen, Verder na vrhu

0

U 11. kolu nemačke Bundes lige, ekipa Hamburga koja je pred ovo kolo delila prvu poziciju sa Bajer Leverkuzenom, nije uspela da osvoji ni jedan bod protiv gostiju iz Menhengladbaha koji su trijumfovali rezultatom 2:3.

Iako je Trohovski doneo prednost domaćinu u 13. minutu, a zatim i Ze Roberto u 47. za vođstvo od 2:1, Hamburg nije izdržao pod naletima Borusije, koja se do kraja golovima Dantea i Frinda dočepala kompletnog plena sa ovog gostovanja.

Verder koji je zaostajao samo jedan bod za vodećim ekipama, odigrao je 2:2 na gostovanju Nirnbergu, a najzaslužniji za veliki preokret od rezultata 2:0 za domaćina, ekipi sa Vezera doneo je Hant golovima u 71. i 90. minutu.

Klub iz Bremena sa osvojenim bodom deli drugu poziciju sa Hamburgom, dok je  Leverkuzen ostao na prvoj poziciji sa jednim bodom prednosti, jer je odigrao nerešeno u Gelzenkirhenu protiv Šalkea 2:2. Bajer je preko Krosa i Kislinga imao prednost od dva gola još u prvom poluvremenu, ali je domaćin u poslednjih pet minuta meča golovima Kuranjija i Sančeza stigao do boda.

Bajern iz Minhena je nastavio sa lošim igrama i rezultatima, jer je bez golova završio svoje gostovanje Štutgartu, a bodove su podelili Volfsburg i Majnc, koji su odigrali odličan meč za konačnih 3:3. Najefikasniji u timu "vukova" bio je Obafemni Martins sa dva gola, dok je jedan postigao Misimović.

Ekipa Hanovera odnela je sva tri boda sa gostovanja Kelnu, a jedini pogodak na meču postigao je Rozental, dok je užasan niz poraza nastavila Herta koja je u petak poražena u Dortmundu sa 2:0.

Za Berlince koji su i dalje poslednji na tabeli, nastupao je i srpski reprezentativac Gojko Kačar koji je skrivio penal.